Wpis z mikrobloga

Mam do Wykopu (@wykop, @m__b) dwie drobne prośby:

1. Moglibyście zmienić w pliku manifest.json "short_name" na "Wykop", zamiast "WYKOP"? Trochę mnie to boli jak na ekranie głównym i na liście aplikacji mam pisaną nazwę aplikacji dużymi literami, kiedy wszystkie inne są normalne.


2. Strona w wersji mobilnej od samego startu nowego Wykopu jest szersza niż viewport. Co prawda to jest jakiś pojedynczy piksel więcej, ale podczas scrollowania jak się palec przesunie w lewo/prawo, to widać na ekranie takie "przyciemnienie" z krawędzi sugerujące kraniec strony. Też drobiazg, ale trochę irytuje.

#wykop #nowywykop #wykopchangelog
  • 9
  • Odpowiedz
. Strona w wersji mobilnej


@Krylan: jest ociężała jak cholera. Mam całkiem dobry telefon (moto edge 40 pro), a wykop się tnie niemiłosiernie. Czasem żeby dać plusa, to muszę i po kilkadziesiąt sekund czekać (nie, to nie wina ani telefonu, ani internetu, bo wszystko inne działa dobrze).
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT: A to dziwne, bo z kolei u mnie działa całkiem normalnie, a mój telefon jest już trochę starszy i z niższej półki (Redmi Note 7). Też nie uważam, żeby serwis był demonem prędkości, ale największe problemy z wydajnością już chyba ma za sobą (mam na myśli start nowego Wykopu, kiedy nie dało się go używać).
Hmm... choć teraz tak się zastanawiam: czy korzystasz na telefonie z jakiegoś adblocka? Bo jak
  • Odpowiedz
  • 0
szacun za używanie PWA


@WykopX: Dzięki ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jestem zwolennikiem korzystania z PWA, bo takie aplikacje są znacznie lżejsze niż natywne, które czasem potrafią ważyć absurdalnie dużo w porównaniu do ich funkcjonalności. Tak samo uwielbiam korzystać z RSS, choć ta technologia też się nie cieszy zbyt dużą rozpoznawalnością wśród internautów.

U mnie na telefonie (Android 10, przeglądarka Brave) w przypadku Wykopu nie mogę zmienić
Krylan - >szacun za używanie PWA

@WykopX: Dzięki (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Jestem zwolennikiem ko...

źródło: screenshot_pwa

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@WykopX: No nie wiem, bo też takiej opcji nie widzę. Po przyciśnięciu aplikacji na ekranie głównym mam tylko opcję "Usuń", a jak z listy uruchomionych aplikacji ją przycisnę, to wtedy się wyświetlają informacje o Brave. Nigdzie indziej się zainstalowane PWA nie pokazuje. Może to kwestia starszego Androida, bo mam 10.
  • Odpowiedz