Wpis z mikrobloga

Kochani!

Jest sprawa.
Mamy pomieszczenie, które pozwoli nam zdecydowanie sprawniej działać. Będziemy mogli w nim przechowywać koty po zabiegach kastracji oraz te w trakcie leczenia.

Musimy je sobie przygotować: wyczyścić, zagruntować, pomalować, położyć wykładzinę PCV.

Każde ręce i każde wsparcie na wagę złota.

Potrzebujemy:
-> środków chemicznych do mycia
-> szmat do wycierania
-> gruntu
-> około 30m wykładziny PCV na podłogę.

Remont można także wesprzeć wpłatą na konto
07 1240 5400 1111 0011 3421 6831

Blikiem
+48 733 325 376

To jak, damy radę???

Jak inaczej możesz pomóc naszym podopiecznym?
➡️ Dorzuć się do zbiórki
https://zrzutka.pl/txehb7
➡️ Zostań opiekunem wirtualnym:
https://www.trzymajsiekocie.com/adopcja-wirtualna/
➡️ Dołącz do bazarku charytatywnego na fb: https://m.facebook.com/groups/6866393313415293/?ref=share

#koty #kitku #gdansk #trojmiasto #pomagajzwykopem #smiesznypiesek #smiesznekotki #smiesznykotek #pokazkota #trzymajsiekocie
stowarzyszenie-trzymaj-sie-kocie - Kochani! 

Jest sprawa.
Mamy pomieszczenie, które ...

źródło: temp_file2909811739140476401

Pobierz
  • 19
@samarin: w schroniskach, w których pracowałem tak było to robione - zdrowych nikt nie odławiał a chore po wyleczeniu były kajstrowane. Ze schronami nie mam nic wspólnego od 5 lat, aczkolwiek nie sądzie by było gorzej. A jako że kot to gatunek inwazyjny to jestem przeciwnikiem ratowania każdego z nich, zwłaszcza w świetle zyebanych fundacyjnych karmicielek pasących koty all year round, ale pasteryzacja to nie bo to grzech a i kicia
@deptacz_gnoju: po pasteryzacji nikt żywy cierpiał nie będzie, bez szans 🤣 Są organizacje i organizacje. Działania TSK są transparentne, i przede wszystkim, jest to praca zespołowa. Jest kontrola nad tym co się dzieje. Niestety jest tak, że jeżeli chce się zadbać o dobrostan kotów po zabiegu to trzeba mieć dla nich miejsce do przetrzymania. Lecznice tego nie zapewniają. No i właśnie. Schroniska nie wyłapują zdrowych kotów do zabiegów, a nawet ni
Mógłbyś podać co to za schroniska?


@samarin: największe prywatne w PL, dwa w miastach wojewódzkich i jedno w powiatowym. CV wysyłam rekruterom.

Pytanie osobiste, komentujesz tak wpisy każdej organizacji? Czy TSK taką ulubioną się stało?


@gabriela-marciniak: każdej, której bambinistyczny populizm mi nie odpowiada, a wyskakują mi powiadomienia.

Schroniska nie wyłapują zdrowych kotów do zabiegów, a nawet nie wykonują takowych,


@gabriela-marciniak: wyłapywanie zwierząt jest zadaniem gminy, a niekoniecznie schroniska. W
@deptacz_gnoju
Nie podasz nawet 1 schroniska z nazwy?

To ja Ci podam z kolei jak to wygląda z drugiej strony - w maju zeszłego roku adoptowalem 2 koty z jednego z trójmiejskich schronisk (publiczne) - oba koty oddane jako zdrowe z świeżymi badaniami i uwaga - dzień przed wydaniem miały sanację jamy ustnej. Jak się okazało jeden z kotów miał pod kłem okropnego ropnia, nie trzymał wgle zgryzu, leciała mu non stop
@samarin: Gdynia znaczy się. Zero zaskoczenia. Miałem stamtąd sukę, która mieszkała tam kilka lat i wypasteryzowali ją kilka dni przed chęcią adopcji, nie bylo opcji, że to zrobię sam, bo lecznica obsługujaca schron stracila by kasiorkę.Po miesiącu musiałem sam ją ponownie otwierać i wycinać gigantyczny ropniak kikuta macicy. Odszielną parą.kaloszy jest fakt kasowania za wydanie zwierzęcia ze schroniska do nowego domu - ot, taki handelek psami. Zwierzyniecko-Gdyńsko-Gdański układ i kto na
@deptacz_gnoju
Otóż Sopot, a schronisko ma umowę z wetem,sami tego nie robią, normalnie mam pieczątkę od lekarza który prowadzi też prywatną praktykę. Jak sam widzisz miasto nie wypełnia swojego obowiązku i dlatego właśnie działają fundację/stowarzyszenia. Niestety tak jak wszędzie - są działające dobrze i są też ludzie chcący się dorobić na cierpieniu zwierząt.
Otóż Sopot


@samarin: Sopockie schronisko jest zarządzane przez TOZ, a nie miasto. Dziękuję za podkreślenie faktu, że to towarzystwa wzajemnej adoracji pozwalają na odpyerdalanie wujni, jak w linku załączonym powyżej.
Sopot jakiś czas temu podpisał umowę z jednym lekarzem, co na #!$%@? manian przez TOZ się nie zgadzal i na dzień dobry chciał uśpić 10% zwierząt ze skrajnie niską jakością życia. Rozwiązali umowę po 3miesiącach.
@deptacz_gnoju: otóż w Gdańsku jednostką odpowiedzialną za ograniczanie bezdomności jest Schronisko. Nie ma żadnej innej instytucji. Odnośnie przetrzymywania: w Gdańsku jest to możliwe dokładnie w 2 lecznicach, TKW i Zwierzyniec. Sosken tylko w ramach bo. TKW doba 700zł bez leków, do tego badania i zabieg. Nie mam pojęcia na jakich danych i wiedzy operujesz, ale trochę się chyba zatrzymałeś w pewnym etapie. Ja osobiście kotki nawet po zabiegu bocznym laparoskopowo bez