Wpis z mikrobloga

uwielbiam te 2 miesiące w roku, kiedy wszystko jest po myśli spadkowiczów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Biejat opodatkowuje fliperów
- ale też wprowadza kataster od 3. mieszkania
- nad którym ministerstwo finansów i tak pracuje już od dawna
- ceny wynajmu w Warszawie niedługo spadną do zera
- podaż w Łodzi w Łodzi niedługo przebije liczbę mieszkańców
- o programie Kredyt 0% ani widu ani słychu, pewnie Tusk nie wprowadzi tak jak oszukał już z innymi programami
- spadki o 30%? spadnie co najmniej o 70%!

popijam wtedy kawusię myśląc, że to było jednak dobre i rozsądne poczekać z zakupem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#nieruchomosci
affairz - uwielbiam te 2 miesiące w roku, kiedy wszystko jest po myśli spadkowiczów (...

źródło: 30 letni spadkowicz pijacy kawusie

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@affairz: nic z tego co napisales sie nie spelnij. Program bedzie, ale jakis marny dla nikogo, ceny spadna, ale tylko o max 5% w top 5.Powiatowe i inne Łodzie i Kielce i Kato to moze i ze 20%
  • Odpowiedz
  • 1
@affairz mamy 18 marca. Normalnie o tej porze to już była jakaś wojna albo pandemia.


@pastibox: mamy teraz rozkminę (rząd) czy pozwalamy branży firankarskiej się #!$%@?ć, czy może pompujemy balonik jeszcze bardziej i potem pozwalamy się jej #!$%@?ć jeszcze bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@affairz: Mnie to zastanawia to "pracowanie nad katastrem", przecież są wpisy w KW kto co posiada, gminy naliczają podatek od nieruchomości. W czym trudność?
  • Odpowiedz
@cyk21 jest nawet lepszy sposób. Żaden urzędnik nic nawet nie musi wyliczać. Wartość nieruchomości może przecież wyliczać sobie sam właściciel (przecież cały czas to robią) i płacić od tego podatek. Z tylko jednym małym zastrzeżeniem, że gmina ma prawo wykupu takiej nieruchomości za jakiś ustalony procent zadeklarowanej wartości.
  • Odpowiedz
@pastibox: Mi chodzi o to, że ciągle się mówi o braku rejestru właścicieli nieruchomości i dlatego nie da się wprowadzić katastru gdzie w naszym kraju każdy nieużytek ma właściciela/właścicieli. Ten brak rejestru nigdy nie przeszkadza gminom naliczać podatek i dostarczać listów właścicielom - u mnie to nawet przychodzi pracownik urzędu do mieszkań z zawiadomieniem o podatku.
  • Odpowiedz
  • 0
@affairz Pytam, bo przy kupnie dla siebie czekanie na spadki to błąd. W długim terminie czasu mieszkanie i tak zyska, a dochodzą zyski z podniesienia komfortu życia.
Ja bym się nie pchał w stare mieszkania, ale takie z podziemnym garażem. Wydaje mi się że wielka płyta trzyma teraz cenę ze względu na małą dostępność normalnych mieszkań i jeśli nastąpią spadki to największe będą w kiepskich lokalizacjach i w wielkiej płycie.
Jeśli ma
  • Odpowiedz
W długim terminie czasu mieszkanie i tak zyska


@marcez: No chyba że Japonia to od 1990 nie
No chyba że Hiszpania, to od 2008 nie
No chyba, że Włochy poza kilkoma dużymi miastami, to od 2008 nie
No chyba, że UAE to od 2014 nie
No chyba, że Irlandia to od 2008 jeszcze nie
  • Odpowiedz
  • 0
@lecho182 Mamy trochę inną sytuację, dużo wielkiej płyty która z czasem będzie do wyburzenia. A mało nowego budownictwa z wentylacją mechanicznią i garażami w podziemiu które powoli stają się standardem
  • Odpowiedz