Wpis z mikrobloga

Siemano, cierpię na dodatkowe skurcze komorowe w małych ilościach. Na początku myślałem że to zawał ale już się przyzwyczaiłem xd po wielu badaniach kardiolog powiedział że taka pana uroda i trzeba z tym żyć. No i żyje, wiem że inni mają gorzej pojawiają się te skurcze przy wydechach czasami, gdy elektrolity spadną, stres lub od kofeiny. I teraz pytanie. Czy ktoś może ma podobnie i nie unika kofeiny np kawy czy yerby?

#arytmia #kardiologia #kardiolog #kawa #kofeina #yerba
  • 9
  • Odpowiedz
@RussiaHateClub: może było trzeba lekarza pytać, jak zalecił unikać kofeiny to on chyba zna najlepiej Twój przypadek i dostosował zalecenia, więc unikaj.
Jak nie zalecał to chyba nie musisz unikać ale możesz go dopytać.
  • Odpowiedz
@RussiaHateClub mam pozapalną niedomykalność zastawki mitralnej i ~1k dodatkowych skurczów na dobę, od lekarza te same zalecenia - nie przesadzać że stymulantami, umiarkowana aktywność fizyczna i pilnować nawodnienia. Jest wyraźnie gorzej, gdy mam bardziej stresujący okres, zapominam pić wody i/lub kilka dni z rzędu piję po 2-3 kawy dziennie (na co dzień wcale lub jedno espresso).
  • Odpowiedz
@RussiaHateClub: hmm ja miałem takie arytmie w formie dodatkowych skurczów sporadycznie przez większość życia ale jakoś po covidzie mi się to mocno nasiliło (piłem też sporo yerby i paliłem cbd z thc czasem). Było to dosyć uciążliwe i zrobili mi ablacje - teraz jest lepiej i prawie nie mam tych dodatkowych skurczy ale odstawiłem od tamtego czasu yerbe i zioło i w sumie ostatnio myślałem coby wrócić do tego trochę ale
  • Odpowiedz