Wpis z mikrobloga

Dlaczego o tym się nie mówi? Jako społeczeństwo dostrzegamy i zaczynamy potępiać kumulacje różnych zasobów i bogactw w rękach wąskiej grupy ludzi, ostatnio na czasie są nieruchomości i pieniądze. Kiedy zaczniemy dyskutować o drastycznych nierównościach na innych życiowych polach? Uwolnić kapitał seksualny.
#nieruchomosci #blackpill #lewica #przegryw
Niski_Manlet - Dlaczego o tym się nie mówi? Jako społeczeństwo dostrzegamy i zaczynam...

źródło: 1710844844944334853

Pobierz
  • 39
@pamareum bardziej chyba chodzi o kultury w sumie. Napewno jakieś kiedyś takie były, biorąc pod uwage setki a raczej tysiące różnych kultur na przestrzeni dziejów.

Ale nawet jeśli nie było, to nie powód żeby tego nie zmienić. To ze w europie w 19 wieku nie było żadnych (cicho szwajcarzy) kultur z liberalną demokracją, nie znaczyło że nie warto było o to walczyć.
Tak więc, żeby naprawić rynek matrymonialny, trzeba zmienić pochwalną kulture
@Diamond-kun czyli chcesz zmieniać naturę płci? Bo tak działa natura, że faceci dążą do zapłodnienia (czyli dziś po prostu do seksu, bo można się zabezpieczać), a kobiety wybierają najlepszego dostępnego faceta (bo opcji mają wiele)
@pamareum czemu nie? Kiedyś dążyliśmy do uciekania przed ogniem ze strachu, teraz używamy go w niezliczonych ilościach miejsc. Wiele rzeczy co kiedyś było naturalne, zostało wyparte/zmienione/stłumione
@Eteres: To zamiast USA wstaw Francje albo Australie. Watpie, zeby Kuba miala wiekszy poziom nierownosci niz te kraje. A przyklad USA pokazuje do jak ogromnych nierownosci spolecznych moze doprowadzic turbokapitalizm w neoliberalnym wydaniu.
@Diamond-kun: moja droga. Niestety ale nie po tej stronie leży to zatrute jabłko.

Selektorami partnerów w naszym gatunku są samice (czytaj samica wybiera sobie partnera). To kobiety promują pewne cechy osobników nagradzając ich za pomocą seksu i możliwości przedłużenia gatunku.

Teraz tak na czym polega tak naprawdę problem: Naturalnym interesem i instynktem osobnika płci męskiej jest przekazane swoich genów w jak największej ilości. Naturalnym interesem i instynktem kobiety jest znalezienie jak
@iamjashin drogi*
Nie mówie że to jedyne co można/należy zrobić. Mowiłem o części która bardziej mnie dotyczy. Zrozumiałym też jest to, że niepomijalna część wpływu jest również z strony kobiet.
Jednak lepiej miedzy chuopami (którzy tutaj stanowią większość), ma więcej sensu najpierw przedyskutować to co chuopy mogą zrobić.
@Diamond-kun: Oj zgadzam się. Ale to co naprawdę mogą zrobić mężczyźni to byłoby zdemontowanie państwa opiekuńczego ( co ma swoje ogromne wady) + po prostu ponowne wprowadzenie ostacyzmu społecznego wobec postaw poligamicznych (co i tak się spotka z ogromnym odrzuceniem społecznym bo przecież slutshaming). Oczywiście taki slutshaming dotyczy też facetów - on i tak ma już miejsce tylko w dużo bardziej subtelny sposób.

A co do kobiet nie za bardzo wiem,
@iamjashin wywalanie państwa opiekuńczego nie ma sensu. Jednak lepiei żeby było troche samotnych rodziców z pomocą państwa, niż żeby zmuszać ludzi żeby tkwili w zwiazkach z ludźmi których nienawidzą, albo trzymać dzieci w ubóstwie, jak jednemu rodzicowi zechce się #!$%@?ć.
Slutshaming natomiast, jest niemalże zawsze połączony z konswerową potrzebą przywrócenia dawnego ucisku na kobietach, oraz niesprawiedliwie jednostronny. Nic dziwnego że jest opór przeciwko temu.

Co istotne, nie należy tego robić z pozycji
@Diamond-kun: problem jest taki, że ludzie mają tendencje do unikania mierzenia się z problemami szczególnie trudnymi jeśli jest jakaś drogą ucieczki.

Państwo opiekuńcze stanowi taką drogę ucieczki bo sprawia, że sprawia że konsekwencje nieodpowiedzialności i głupoty są przerzucane na całe społeczeństwo. Niestety ale dokładnie te same mechanizmy które pozwalają kobiecie odejść od kompletnego przemocowca pozwalają równie dobrze odejść z powodu byle niezadowolenia od normalnego i odpowiedzialnego człowieka. Pozwalają również na skrajnie
@iamjashin lepiej pomóc 10 patusom, i uratować jedną osobe w prawdziwym problemie, niż dać tej niewinnej osobie zdechnąć z głodu pod mostem. Oczywiście że należy jakoś wykluczać nadużywanie systemu, ale zawsze jakieś się wydarzy.

Co do trzeciego paragfrau, to robisz insynuacje, że kobiety nie szanują przywilejów. To jest jakby mówić że obywatele nie szanują tego, że nie wylewa się ścieków na ulice, bo chcą też zakazu wylewania ich do rzek.
Zobacz to
@Diamond-kun: taka sama logika apropo patologi kierowała europejczykami jak przyjmowali lodzie z Afryki. Co dobrego z tego wyszło?

Obywatele nie szanują wylewania ścieków na ulicę? Nie rozumiem twojego przykładu. Nie szanowanie przywileju bądź przepisu polega na braku reakcji w przypadku jego nadużywania bądź łamania. To że coś jest powszechne nie znaczy że nie jest szkodliwe i nie należy tego tępić. Kiedyś złodziejstwo i łapówkarstwo było w tym kraju powszechne.

Gdyby tylko
@iamjashin problem z skrajnie surowymi karami za fałszywe oskarżenia, jest taki, że nie raz są one "fałszywe" nie dlatego bo został zmyślony, a dlatego że ciężko dowieść czasem że się to wydarzyło. Taka ostra kara może sprawić, że procent realnych przewinien jeszcze bardziej spadnie, bo będą się ludzie zwyczajnie bali przegrania sprawy, chociaż posiadania racji.

I oczywiście musisz nawet tu wpychać murzynów xD
Nie, rządy nie ściągały czarnych bo im było ich
@Diamond-kun: nie wiem dlaczego rządy ściągają czarnych ale wiem że oni w dupie mają pracę. Siedzialem na zachodzie i wiem jacy oni są, co innego chindusi czy Azjaci oni faktycznie pracują ale po co się ściąga czarnych tego nie wiem. Chyba żeby powstawały getta i było więcej przestepczosci