Wpis z mikrobloga

Jak Wasi praco dawcy podchodzą do tematów szkoleń profesjonalnych zakończonych certyfikatem? U mnie jest tak, że managerowie uważają, iż wszystko jest na Udemy i nie będzie żadnych szkoleń zewnętrznych. Jest narracja, że jeśli szkolenie/kurs kończy się certyfikatem to ludzie go robią tylko dla papierka, a nie dla wiedzy.

Ja jednak uważam, że po pierwsze nie chcą ludziom robić szkoleń bo ci nabędą potwierdzonych kompetencji i odejdą do lepszej roboty, a dwa - żal im kasy i wolą wykupić dostęp firmowy do Udemy (oczywiście do Udemy można logować się tylko poza czasem pracy).

#pracbaza #praca #korpo #korposwiat #pytanie

Jak Wasi praco dawcy podchodzą do tematów szkoleń?

  • Mam szkolenia wew. i zew. z certyfikatami 25.4% (16)
  • Mam dostęp tylko do Udemy 4.8% (3)
  • Szkolenie?! cooo proszeeeeeeee 57.1% (36)
  • OP pracuje w januszexie 12.7% (8)

Oddanych głosów: 63

  • 7
@CalibraTeam: dali mi dzisiaj dostęp do linkedin learning, #!$%@? warte to oczywiście, nic innego nie zapewniali. Gdybym chciał to może bym wybłagał jakieś finansowanie do 500 dolców max na jakiś kurs, ale wolę zapłacić że swoich niż żebym potem szef cymbał stał nade mną i mówił że dzięki niemu mam ten kwit.

W poprzednich korpo też nic nie było
@CalibraTeam: Firma refunduje szkolenia do pewnej wysokosci bez koniecznosci wnioskowania, a powyzej tej granicy trzeba wyslac wniosek. Ale nie ma gornej granicy finansowania szkolen. Na szkolenia z certyfikatem patrza przychylnie, bo to daje lepsze karty w rozmowach z klientami.
@CalibraTeam: Firmy mogą dostać fundusze na szkolenia ze środków unijnych, itp., i dlatego nie ma problemu z dofinansowaniem.

To co piszesz to jakaś januszerka: certyfikat i zdobywanie wiedzy to jedno drugiego nie wyklucza.