Wpis z mikrobloga

Siema, potrzebuje rady odnośnie klimatyzacji. Na załączonym planie zaznaczyłem kolorem czerwonym jednostkę wewnętrzną 3200W. Czy jedna jednostka wystarczy, żeby schłodzić salon z gabinetem (ten pokój z jednym oknem), czy gabinecie powinna być druga jednostka (małe pomieszczenie 3x2, okno, dużo elektroniki). Dodam, że okna na południe. Fachowiec od klimy namawia na dwie, ale nie wiem czy po prostu chce mi opchnąć dwie czy faktycznie warto dołożyć. Różnica w cenie to około 5k, no i później więcej za konserwację i rachunki. Czy jest tu ktoś ogarnięty w temacie, żeby doradzić. Płacę plusikiem albo browarem XD Z góry dzięki!

#klimatyzacja #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #remontujzwykopem #remont
TheRickestRick - Siema, potrzebuje rady odnośnie klimatyzacji. Na załączonym planie z...

źródło: plan_mieszkania

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@TheRickestRick według mnie wystarczy, jak dasz na maksa klime to będzie chłodno w całym domu, ja mam w każdym razie w kawalerce, ale łazienka i kuchnia też chłodna, chyba, że masz 5 monitorów to wtedy lepiej dołożyć i mieć spokój
  • Odpowiedz
@TheRickestRick generalnie licz 0.1kWh mocy na metr kwadratowy. To przy założeniu standardowej wysokości, izolacji i nasłonecznienia. Nie wiem, ile masz tam metrów, ale… kluczowe jest co innego. Jednostka wewnętrzna w pokoju X nie schłodzi Ci pokoju Y. Znaczy trochę schłodzi, ale słabo. I kosztem zamrożenia pokoju X, żeby w Y było znośnie. Źródło? Doktoryzowałem się niedawno z klimy na własne potrzeby, plus kiedyś miałem klimę w salonie z aneksem, ale nie w
  • Odpowiedz
@TheRickestRick pytanie czy w upalny dzień chcesz 22 stopnie czy 26 a na zew 33 na przykład. Ja dziś jestem po montażu w 53m2 mamy 3,5kw chłodzenie. Więc przewiduje zimne lato do września ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@trollasek zależy od mocy i ustawienia. Są jednostki typu 1.2kW, idealne do pomieszczeń wielkość 10m kwadratowych. Można je skierować do dmuchania w sufit i jest git.
@TheRickestRick 5k to drogo, zwłaszcza za chińczyka.
Ja niedawno dałem 20k za 6.5 kW jednostki zewnętrznej i trzy jednostki wewnętrzne, w tym jedna spora do salonu, a do tego masę roboty z kuciem i chowaniem instalacji od skroplin (niefortunnie położony balkon względem optymalnych miejsc na umiejscowienie
  • Odpowiedz
Będzie miała bardzo trudno, tam się dostać.
Elektronika dodatkowe ciepło,
1 czlowiek- dodatkowe ciepło...
Okna...

"Ciepło" będzie wypychało się przez drzwi...
Pytanie jak z wentylacją jakie ma kierunki, gdzie są nawiewy itd... jeżeli jest jakiś ciąg to jedynie wtedy może się udać.

Nie bylem, nie widzę, ale na szybko marna szansa żeby dala rade...
Możesz się ratować otwarymmi drzwiami i zwykłym wiatraczkiem... za 100pln naprzeciw.

Ale wnioskuję że to deweloperka, bruzdowanie itp...
  • Odpowiedz