Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #drzwi miraski od 4h walczę ze #!$%@? wkładka do drzwi, nie mam pojęcia co robię nie tak, nie jestem w stanie zamontować jej tak, żeby dało się przekręcić klucz do końca. Czy ktoś jest mi w stanie zdradzić jak to gowno wsadzić? Zębatka bez problemu wchodzi - natomiast nie da się tego ustawić tak żeby klucz się w pełni przekręcił
Pasywniak - #kiciochpyta #drzwi miraski od 4h walczę ze #!$%@? wkładka do drzwi, nie ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Pasywniak: montuje takie codziennie, jeżeli nie możesz zrobić 360 znaczy że Wkładka jest za bardzo wsunięta/za mało, musisz po prostu próbować, jeżeli nadal nie będziesz dawał rady to wyciągnij klamke i samą wkładke włóż i wtedy sprawdz czy działa.
  • Odpowiedz
@Pasywniak: a przypadkiem tej wkładki nie wkładasz na odwrót?, Niektóre Gerdy mają mieć wystający zamek na zewnątrz zamykany Okręgiem jak masz wyżej klamke, co powoduje zniwelowanie zniszczenie zamka przez zwykłe szczypce
  • Odpowiedz
  • 0
@Milosek żeby żabki mi wchodziły bez problemu muszę docisnąć do końca zamek(tak jakby od strony drzwi wepchnąć go 1mm głębiej niż cofa go sam klucz) wtedy wchodzi bezproblemowo, natomiast nie mam tego obrotu. To co zauważyłem, to jak wewnątrz drzwi “cofnę” ręcznie te ząbki jestem zdecydowanie bliżej zamknięcia. Jak tylko włożę zamek to brakuje mi z 30 stopni do zamknięcia
  • Odpowiedz
@Pasywniak: kurde ciężko tak o tym myślec jak sie nie widzi na żywo, Sprawdz w drzwiach czy listwa zamka się nie ruszyła jak wyciągałeś starą wkładke, czy wygląda prosto i czy nic nie wystaje na "wkładke", to ostatnie co mi do głowy przychodzi, jeżeli listwa jest troche krzywa to trzeba będzie lekko rozkręcić Listwe boczną(tylko nie wykręcaj do końca), włożyć zamek i wtedy próbować ustawić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pasywniak udało mi się dojść do momentu, że jestem w stanie zrobić pełen obrót, natomiast żeby na otwartym zamku wyjąć klucz muszę go przekręcić na maxa w prawo aż cofa się języczek klamki, i potem niestety nie wraca do swojej pozycji
  • Odpowiedz
@Pasywniak: znaczy, z tego filmiku wygląda jakby to był problem z mechanizmem a nie z wkładką, jest opcja że po prostu pewnie musisz wyregulować, tzn lekko bok drzwi rozkręcic, ustawić wkładke i skręcić, Jaką wkładke Gerdy kupiłeś WKE1 zwykłą?
  • Odpowiedz
@Pasywniak: nie znam tego mechanizmu, ale w wielu drzwiach minimalne popuszczenie śrub mocujących powoduje że milimetrowo można zrobić regulacje góra/dół, Możliwe że po prostu zamek troche sie poruszył,
  • Odpowiedz