Wpis z mikrobloga

Coraz mocniej obsrana zbroja przez europejskie automotive
Mysle ze mozemy spodziewac sie w niedalekiej przyszlosci bardzo ciekawych fikolkow zeby ratowac ten obszar w UE, choc ja je w pelni rozumiem (nie rozumiem tylko jak mozna bylo doprowadzic do obecnej sytuacji)

A do poczytania - wiadomosc od ceo renualt

#polityka #motoryzacja #gospodarka
  • 5
@makamele: Chyba cos C isie pomerdalo.

Ja w robocie wreszcie mam tydzien spokoju ale zaraz znow sie zacznie. Nie ma gdzie rak wsadic. Wszyscy kurla nagle stawiaja nowe linie. Niemcy to nie wspomne bo oni caly czas. Ale slowacja i wegry zaczynaja cisnac. UK tez nie odstaje.

Tylko ze ja mowie o VAGu, mercedesie, porszaku, BMW czy jaguarze. O tych "ciut" innych graczach :D
  • 0
@gorzki99: ale ze cos mi sie pomerdalo? ten list od CEO to tez brednie?

zobacz ile kadry inzynierskiej zwolnili w przeciagu roku w samych niemczech - jest kaplica dla automotive

to ze ty stawiasz jakies linie nie ma znaczenia, produkcja caly czas idzie, a teraz realizowane sa kontrakty podpisane pare lat temu
@makamele: Kto zwolnil? Renault? :DD

Czlowieku 3 lata temu stawialismy linie baterii do mietka. Pochodzila 2 lata i ja cala rozebralismy bo zmieila sie technologia i postawilismy w to miejsce nowa nowa. Ciekawe na czyj dlugoterminowy kontrakt? 2 lata temu wiedzieli ze zmieni sie technologia i podpisali kontrakt :DDD

BTW na tej fabryce staja 2 nastepne puste hale i czekaja na zazbrojenie.

Porszak na slowcji. mietek i bmw na wegrzech. W
  • 0
@gorzki99: zwolnili przede wszystkim dostawcy czesci - continental, zf, bosch, valeo, forvia, mahle, tenneco

Te linie, ktore stawiasz sa do kontraktow podpisanych pare lat wstecz - a nagle zmiany na liniach moga wynikac z whypuszczenia produktow nie spelniajacych specyfikacji klientow ( ͡° ͜ʖ ͡°) (to juz grubsza sprawa, ale sie niestety zdarza bo tesla narzucila chore tempo i trzeba na juz juz juz projektowac i dostarczac, wszyscy
@makamele: Tylko dlaczego akurat renault? Bo nie stac ich z nadazaniem?

Miras ja pracuje w dosc duzej firmie. Mamy siedziby na kilku kontynentach. A kontrakty w USA, stawialismy linie vinfasta we wietnamie, a juz chodza sluchy ze w 2025 bedzie bmw w meksyku.

Ale mimo ze jestesmy duza firma to nigdy nie robilismy renault, opla czy innego takiego. Raz robilismy cos do maserati (a to chyba fiat o ile dobrze kojarze).