Wpis z mikrobloga

@bonus: No właśnie w Konesso, czyli oficjalny dystrybutor Lelita. Dzwoniłem do nich do serwisu i powiedzieli, że to normalne, bo testują na końcu linii produkcyjnej. Napisałem nawet bezpośrednio do Lelita i dostałem odpowiedź:
"[...] In any case, we inform you that all machines undergo acceptance tests with water at the end of the production line."
Jak otwierałem ekspres to wszystko wyglądało na nowe. Nawet taśmy były jak z fabryki i kartony
@picobellagione: no ale co, wygląda na używany? nie. to rób sobie kawusię i ciesz się zakupem, a nie na siłę problemów szukasz :) konesso dobry sklep, sporo szuwaksu od nich kupiłem i nigdy nie było problemu. rozumiem jakby fusy były, ale odrobina czystej wody nie brzmi problematycznie w perspektywie zapewnień producenta, że testują w fabryce.
Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze i za informację o liczniku kaw! Na razie i tak musiałem odesłać ekspres do reklamacji, bo jest... krzywy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
VIDEO

Tak się zastanawiam nad tą jakością, ale po godzinach szukania ten Lelit wydał mi się najlepszą opcją jakość i możliwości do ceny.
picobellagione - Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze i za informację o liczniku k...
A może koledzy mają do polecenia jakiś ekspres kolbowy? Zależy mi na preinfuzji, bo często piję ziarno jasno i średnio palone. Ten lelit był jeszcze w moim budżecie (no tak maks 5k jak się zepnę, za lelita dałem 4450) i jako jeden z bardzo niewielu miał sensowną preinfuzję. Może być jednoboilerowy, bo kawę z mlekiem piję od wielkiego dzwonu.
@kAdi: Wysłałem na gwarancję, naprawili. Jutro pewnie wyślą. Ja zostaję z Lelitem, bo uważam, że nie ma nic podobnego jeżeli chodzi o funkcjonalność w tej cenie. Jedyną alternatywą jest Sage Dual Boiler (moi znajomi mają i bardzo sobie chwalą), ale mi się kompletnie nie podoba. Sam zresztą rozważałem tylko te 2 ekspresy po bardzo długim researchu. Jakby mi nie zależało na preinfuzji to bym kupił Profitec GO.