Wpis z mikrobloga

@Mr_Beniz to mem chyba dla debili z kołchozów itp
Mądry człowiek wykształcił się w takim kierunku żeby w życiu robić to co się lubi. A jak się coś lubi to praca sprawia przyjemność. Poz tym rozsądny człowiek wie, że praca (zwłaszcza taka która się lubi) to przywilej i powinno szanować się to co się ma żeby potem jako bezrobotny menel nie płakać do lustra
  • Odpowiedz
@PochlaniaczChleba: nie wiem czemu się tak do korpo #!$%@?. Moje doświadczenia są bardzo dobre a w kilku byłem.
Ogólnie praca umysłowa nie jest tak różowa jak niektórzy myślą. Szczególnie jeżeli to praca kreatywna - umysł cały czas jest spięty i nawet wieczorami w tygodniu czy weekend nie ma się tej wolności co w pracy fizycznej albo prostej pracy umysłowej nie wymagającej ciągłej kreatywności.
  • Odpowiedz
@Notes nie istnieje praca, która lubiłbym wykonywać.
Podejrzewam, ze nawet ruchanie modelek za pieniądze w końcu zaczęłoby być nudne i uciążliwe gdyby miałoby to być moja praca 9 to 5. Poza tym są tysiące ciekawszych zajęć niż praca, które robiłbym gdybym był bogaty i nie musiał pracować.
  • Odpowiedz
@Notes O kurde ładnie cię zniewolili że robotę na janusza przywilejem nazywasz. Przywilejem to jest możliwość spokojnego odpoczynku i spędzanie czasu na łonie natury a nie robota.
  • Odpowiedz
Praca w korpo skutecznie zabija jakąkolwiek przyjemność z pracy. Open space na 400 osób, pisanie do przełożonych żeby ktoś zrobił coś co do niego należy, czekanie tydzień na odpowiedź i nie doczekanie się i wiele więcej


@matka_boska_w_klapie: Dokładnie, praca korpo w klimatyzowanym biurze klikając w kąkuter to koszmar. Nie to co 3 zmiany w Januszexie na produkcji w syfie i upale z ludźmi pokroju "aaaaeeeaaaaeee", to dopiero cudownie spędzony czas, aż
Krs90 - >Praca w korpo skutecznie zabija jakąkolwiek przyjemność z pracy. Open space ...

źródło: obraz_2024-03-20_102422363

Pobierz
  • Odpowiedz
@WujaTHC praca dla kogoś to też rarytas :)
O ile nie jesteś na udawanej dzielności jak klepacze kodu bo tu faktycznie odwalisz swoje i raz na miesiąc wystawisz fakturę i masz spokój to bycie sami sobie szefem jest #!$%@?. Kiedyś dawno temu to przerabiałem i wiem co mówię. To że masz dzielność nie sprawia, że nagle możesz spać do 12 i pracować pół godzinki dziennie a pieniądze same wpadają na konto. Posiadanie
  • Odpowiedz
praca (zwłaszcza taka która się lubi) to przywilej i powinno szanować się to co się ma żeby potem jako bezrobotny menel nie płakać do lustra


@Notes: praca jest po to żeby opłacić rachunki i żarcie by móc dalej być tym niewolnikiem, wystarczy mieć problemy psychiczne i nie dawać sobie rady z wyzwaniami i jesteś w dupie i musisz robić w gównorobocie by nie zdechnąć a potem stopniowo sie odechciewa i zapominasz
  • Odpowiedz