Wpis z mikrobloga

POŚREDNICY ZAPEWNIAJĄ BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI


no więc TOP1 pośrednik z Łodzi "MR. HOUSE MARIUSZ MACIEJEWSKI" z nagrodą otodom dla najlepszego biura w zeszłym roku właśnie będzie miał w sprzedaży słynny DOM NA RZECE z którego się wycofałem w ubiegłym roku - załączam filmik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

taki dom z rzeką przebiegającą pod salonem (geoportal, hydroportal, wszystkie inne mapy - co ciekawe na każdej bieg rzeki jest nieco inny) ma wiele zalet:
- nie można ogrodzić działki
- nie ma dokumentacji co do tego że zasypanie rzeki było zgodnie ze sztuką (a zakładając że nikt tego nigdzie nie zgłosił należy domniemywać, że nie było)
- nie można tego zalegalizować wcześniej niż za 4 lata, bo mapy są aktualizowane co 5 lat
- w zasadzie to nie wiadomo jak to zalegalizować bo w Wodach Polskich nikt nigdy się z takim problemem nie spotkał na etapie innym niż PRZED wybudowaniem domu, a nie po tym jak dom od 10 lat stoi
- zbiornik nad domem widoczny na mapce jest czynny, przelewowy
- w bonusie dom jest z jednego z lepiej podciągających wodę materiałów - ytonga
- jest to prawdopodobnie jedyny taki dom w Polsce, w każdym razie ja jeżdżąc po hydroportalu w okolicy, gdzie szukam domu niczego podobnego nie spotkałem
- właścicielka na całym etapie sprzedaży ani razu nie wspomniała o tym problemie, jak się wycofałem stwierdziła, że mam coś z głową bo tam nie ma żadnej rzeki tylko rów odwadniający pole ( ͡° ͜ʖ ͡°) przed budową domu, tuż obok miejsca w którym stoi dom było jeziorko, taki to nieczynny rów odwadniający pole ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i teraz najlepsze, BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI:


można by się zastanawiać czy może pośrednik nie ma złych intencji, tylko po prostu nie dołożył jeszcze należytej staranności i nie znalazł po prostu tego problemu

nic z tych rzeczy, ja z tym biurem rozmawiałem dokładnie o tym domu przez jakieś 20 minut (przy okazji, bo chcieli mi go zaproponować, jako że zgłaszałem się do nich, że szukam domu) i oni są w pełni świadomi każdego problemu jaki tam jest (a jest ich o wiele więcej niż tylko ta rzeka), a mimo to proszę bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

osobiście ten dom konsultowałem z:
- panią architekt pracującą dla deweloperów z WSPON
- znanym w internecie wykonawcą domów jednorodzinnych i autorem bloga o budowie domów i współautorem podcastu o tej samej tematyce - dwukrotnie
- 2 firmami zajmującymi się badaniami geotechnicznymi (pełne konsultacje)
- 3 firmami zajmującymi się zawodowo budową domów (pełne konsultacje)
- w Wodach Polskich - oddział w Sieradzu, chyba z 5 różnymi osobami tam rozmawiałem
- na forum muratora
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?383450-Domy%C5%9Blnie-Ciek-wodny-przebiegaj%C4%85cy-pod-domem-jednorodzinnym&p=8198554#post8198554

i wszyscy byli zgodni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. dom nie jest w Rąbieniu, tylko w Woli Grzymkowej, ale że pośrednicy celowo kłamią z lokalizacjami to już mnie nie dziwi nic a nic

#nieruchomosci #afera #posrednicy #dom #mrhouse #mariuszmaciejewski
affairz - > POŚREDNICY ZAPEWNIAJĄ BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

no więc TOP1 pośrednik z...
  • 46
  • 10
@johnyboy: pełne badania nie były tam robione przed budową, jedynie pod przydomową oczyszczalnię. ja badań nie zlecałem, tylko konsultowałem się z wykonawcami, żeby wypowiedzieli się co o tym myślą

@Yenn_z-Wyspy7Slonc: poza tym, co wymieniłem głównie problemy z wodą/wilgocią. być może problemów nie byłoby żadnych ale jak kupujesz dom za 100% posiadanej kasy + kredyt to raczej wolisz dmuchać na zimne, bo jak pojawią się problemy z tym związane to raczej
ogólnie cena atrakcyjna jak na metraż (330), standard (ogromne okna), działkę (5000m), ale ta rzeczka to jeden z wielu problemów i problemików tego przybytku


@affairz: no tak to jest z polowaniem na "okazje", nikt nie jest przeciez glupi zeby jakies perelki atrakcyjnie sprzedawac. No ale ofc tu jest dom, pewnie #!$%@? z uplynnianiem tego, wiec latwo sobie uzasadnic ze ktos jest skory do negocjacji etc
  • 1
@Kutafonix215: ja właśnie zpasowałem, bo jakby z tą wodą był grubszy fakap to to jest praktycznie niesprzedawalne w cenie zakupu, szczególnie że ja nie dałbym rady lecieć w ściemę i przemilczeć tych problemów przed kupującymi
  • 8
@MariMirek: tak, tam nawet na działce było jakieś wyprowadzenie rury gazociągu wystającej na 2 metry pionowo z ziemi, zabudowane drewnianą skrzynką

to, że ten dom stoi częściowo na terenie rolnym też stanowiło dla mnie zagadkę, ale to problem teoretyczny - raczej zagadka jak dostali pozwolenie na budowę, bo teraz to już raczej nie ma za wielkiego wpływu na nic
@affairz co do rzeki. Można zdobyć pozwolenie wodnoprawne na wykonanie przepustu na rzece post factum, a potem wnieść opłatę legalizacyjną. Sęk w tym, że Wody w ogóle nie muszą się na to zgadzać, jeżeli nie przemawia za tym interes społeczny. Zapewne Urzędnik zapomniał zapytać o pozwolenie wodnoprawne w momencie wydawania decyzji PnB. Ponadto jest szansa, że PnB zostało wydane jeszcze zanim powstały Wody Polskie, co dodatkowo komplikuje sprawę... Ogółem błąd, który w
  • 7
Ogółem błąd, który w naszym stanie prawnym może być nierozwiązywalny.


@KuroSeba: tak jak napisałem wyżej - próbowałem wybadać w Wodach Polskich jak miałbym to rozwiązać, gdybym ten dom kupił i chciał wyprostować papiery, odbijałem się od kolejnych osób aż w końcu osoby z wyższych szczebli rozkładały ręce i mówiły, że nie wiedzą

i tak - Wody Polskie od 2018, PnB 2012 albo 2013
@affairz wówczas pozwolenia wynikające z Prawa Wodnego wydawał Starosta. Może mają coś w archiwach, ale szczerze w to wątpię. Po prostu nikt nie zwracał na takie duperele większej uwagi, a teraz problemem jest dostać pieczątkę przy zgłoszeniu przepustu na rowie przy budowie zjazdu.
@affairz: no dobra, ale przecież na biednego nie trafiło. co wg ciebie powodowalo tym inwestorem, że usral się wybudowac to akurat na tej działce i skoro akurat na niej, to czemu akurat w tym konkretnym miejscu?
  • 2
@Johnus: rurociąg jest pewnie duuużo głębiej, ale nie znam się na tym. poza tym w terenie nie wygląda jakby tam było jakoś bardzo to kopane - nie ma chyba wybetonowanego koryta alternatywnego. ta rzeczka w tamtym miejscu wygląda jak suchy kanał odwadniający, problem jest bardziej w papierach niż w terenie, chociaż tak jak w poście na forum mnie ostrzegali - przy zjawiskach nagłych i przelaniu zbiornika czort wie co tam się
  • 1
Ja się zastanawiam, po kiego grzyba tak kombinować i budować coś na takiej działce, przecież koszt działki w tej okolicy to pewnie jakiś mały ułamek ceny całej inwestycji


@Vinci_DA: ta działka była bardzo duża, część została wydzielona przez właściciela i nie podlega sprzedaży, a sprzedawana działka ma nadal 5000m, wcześniej miała pewnie koło 7500m - nawet przy niskiej cenie ziemi to taki metraż po pierwsze ciężko znaleźć, a po drugie cena
  • 0
@MariMirek: czy ja dobrze rozumiem, że rzeczka rzeczką (problem głównie na papierze), ale z powodu gazociągu ten dom w ogóle nie powinien tam powstać bo znajduje się w jego strefie kontrolowanej?

W świetle obowiązujących przepisów w strefach kontrolowanych gazociągów nie należy sadzić drzew i krzewów, wznosić budynków, urządzać stałych składów i magazynów oraz nie może być podejmowana żadna działalność, która może mogąca zagrozić trwałości gazociągu podczas jego eksploatacji. Niestety, rosnące w