Wpis z mikrobloga

Wczoraj przeszedłem Yakuza 0 i szczerze powiem, że mam mieszane uczucia. Spoilery poniżej. W życiu nie postawił bym tej gry jako najlepszej z serii. To bardzo dobra i ważna dla franczyzy gra, ale nie ma startu do Yakuza Kiwami 2 czy Lost Judgment według mnie. Oceniam tylko fabułę bo tylko ją leciałem (zajęło mi 25h). Na plus pokazane początki Kyriu i Majimy (choć spodziewałem się czegoś mocniejszego), klimat końca lat 80, oraz dobre postacie (nie wszystkie bo Kuze i spółka Dojimy mi nie przypadli Tachibana, Oda Lee super). Na minus kompletny brak według mnie zaskoczeń w fabule, jałowy ending. Myślałem że Kyriu i Majima się spotkają chociaż, a spotkali się tylko w post creditsowej scenie gdzie nie ma ona żadnego znaczenia. Nadal nie rozumiem zachowania Majimy w stosunku do Kyriu w Kiwami 1 i 2. Największa pustka chwyta gdy się pomyśli, że Makoto nie wiedziała nawet jak wygląda Majima. #yakuza0 #gry #yakuza
  • 17
  • 0
@AltCtrlSpace: akurat powiem Ci, że gdyby włączyć na YT all cutscenes z danej części gry to masz zajebisty kilkugodzinny film. Fabuła jest bardzo dojrzała i na prawdę zajebista.
  • 0
@AltCtrlSpace: Yakuza 0 - To prequel całej serii. Kiedyś byłem sceptycznie nastawiony na takie japońskie gry, ale po przejściu jednej części wciągnęło mnie na maxa. Zacząłem od Lost Judgment. Polecam od tego zacząć bo to taki Spin Off serii
  • 2
@AltCtrlSpace: niestety tylko angielska. Być może na PC jest jakieś fanowskie spolszczenie. Na pewno Yakuza 0 ma spolszczenie fanowskie. Też dobra na start ale wali trochę archaizmami serii. Polecam Ci na początek obszerną recenzję Lost Judgment NRGeeka. Ja tam większość zrozumiałem a jak czegoś nie ogarniałem to Lost Judgment w menu pauzy ma historię dialogów to celowałem sobie tłumaczem z telefonu.
Aeterna - @AltCtrlSpace: niestety tylko angielska. Być może na PC jest jakieś fanowsk...
  • 0
@AltCtrlSpace: ja nie lubię bijatyk i o ile trzon walki to uliczna naparzanka to na średnim była łatwa. Nie jest to bijatyka typu Mortal Kombat jak coś . Po prostu nawalasz się jakimiś stylami walki. Na easy to już pewnie w ogóle sama za siebie gra. Ciosy są spektakularne i niezbyt skomplikowane.
@Aeterna: też jestem sceptycznie nastawiony i zastanawiam się czy warto próbować. DB kiedyś lubiłem, ale teraz klimaty manga czy anime są już dla mnie zbyt dziecinne. A do tego ten system walki turowy z jrpg wydaje się nużący i długi. Hm
  • 1
@Kekoludek: nie ma tu mangi ani anime jak coś (ogólnie nie trawię tego). Może w pobocznych mini gierkach jakieś elementy japońskich udziwnień. Fabuła jest poważna i dojrzała a co najważniejsze bardzo dobra, także myślę że warto spróbować. Jak już wcześniej napisałem polecam Lost Judgment na początek.
  • 0
@Meserole: tak w Majima saga, ale nie miała pewności czy to on. Milczał a ona nie była w stanie go poznać po wyglądzie bo zanim wrócił jej wzrok to widziała tylko jego zarys. Kurde btw dla mnie 0, 1, 2 to jest zajebista trylogia na prawdę. Jedna z najlepszych historii w jakie grałem. Obecnie ogrywam trójkę, pewnie tego nie przebije.
@Aeterna: on nie chciał #!$%@?ć się w jej nowe życie co zresztą pokazał w 0 a ona dopiero w samolocie zdała sobie sprawę że on to on. Ja 1 odpuściłem bo mam problemy z kamerą i praktycznie nie obraca się w osi lewa-prawa