Wpis z mikrobloga

@armagedon444: Słowenia, swoisty mix organizacji "Niemiecko-Austriackiej", wraz z luźnym podejściem do przepisów znanym z krajów Słowiańskich, oraz szczypta włoskiego temperamentu. Wszystko to na obszarze równym województwu w Polsce.
  • Odpowiedz
  • 0
@xyz_xyz: kontynentalna czy wyspy? Mi do głowy przyszła Teneryfa, ale ostatnie problemy z wodą pitną mnie zniechęcają. Madera wydaje się bezpieczniejszą opcją.
@eaxata Całkowicie inny kontynent? Nawet nie myślałem o USA, mentalnie to ultra daleko. 2 razy do roku loty by sporo kosztowały.
@robroypl Hmmm ultra ciekawe. Pogoda wystarczająco ciepła w zimę?
  • Odpowiedz
cie możliwość kupienia mieszkania/domu za granicą w którym będziecie zimować a w sezonie wynajmować. Gdzie by to było i dlaczego akurat tam?


@armagedon444: Tam, gdzie nie będę musiał podwyższonego podatku za drugi dom.
  • Odpowiedz
2 razy do roku loty by sporo kosztowały


@armagedon444: w poście napisałeś, że "mamy możliwość kupienia domu za granicą". To gdybym miał możliwość sobie kupić dom gdziekolwiek na świecie, to bym kupił tam. Też nie myślałem o pieniądzach. A jeśli chodzi o loty, to weź też pod uwagę, że w takich Stanach to pewnie byś dużo więcej zarabiał na wynajmie przez te drugie pół roku, więc pewnie by cię było stać.
  • Odpowiedz
@armagedon444: Poważnie myślałem nad czymś takim.

Faworyt to Portugalia, ze względu na:
- dobrą pogodę
- przyjazne prawo, m.in. podatkowe, gdybym kiedyś zdecydował się nie wracać
- napływ freelancerów/nomadów, czyli okazja do networkingu i wynajmu w sezonie
- (relatywnie) prosty/uniwersalny język i niskie koszty życia

Drugi wybór to Włochy, Hiszpania odpada ze względu na prawo i lokalną mentalność.

Ze względu na podróż we 2 osoby i ze sprzętem, plan zakładał migrowanie
  • Odpowiedz