@ekjrwhrkjew: https://www.laczynaspilka.pl/biblioteka/mecze/polska-brazylia-56-05061938 A za II RP MŚ 1938 jeden mecz przegrany wraca do domu więc męskie zasady, a nie 3 remisy i wychodzisz z grupy plus wygrywasz Euro jak Portugalia. A my z Brazylią po brazylijsku. 1:3 do przerwy, po przerwie na 4:4 dochodzimy ich i do końca gramy o karne, tak się grało panowie, tak się grało... Pewnie przykładów jest o wiele, wiele więcej, ale to są tzw. mongolskie teorie.
@ekjrwhrkjew: paradoksalnie gdyby nie komuna i homonto założone na najlepszych polskich piłkarzy na gre w naszej lidze sukcesów może by nie było. Połowa sukcesu byla że mogli się zgrywać w trakcie sezonu i po nim
@rzaden_problem: Wiesz różni są, ja wczoraj przypadkowo byłem w oku cyklonu, jak dziadek w biedrze nawijał, że za tuska dostał 7 złotych rewaloryzacji, a za pis pięknie mu dawali, a argument ekspedientki, że te same zakupy robił pan za góra 60 złotych, a dzisiaj prawie 100 złotych, a on oj pani źle liczy, są promocje, jak nie tracę, góra z 8, może 9 złotych drożej na tak dużych zakupów i co