Wpis z mikrobloga

  • 0
@ReeceWithouterpoon: good for You, zastanawia mnie dlaczego corssair do SFów daje dwa splitery do karty a nie ma opcji na osobne kable, gdzie zazwyczaj zaleca się używanie 1PSU pccie na 1 pcie w karcie.
doczytałem gdzieś że nie ma problemu ale to wciaż redditowe "wydaje mi się" a nie opinia kogoś kto używał tylko splitera do tego gpu ztego konkretnego zasilacza.
SF750 z 7800xt


@Gilley: przecież masz tam w zestawie 2 kable 8pin + 8pin (info ze strony), na karcie masz 2 wtyczki 8pin, te splitowane wtyczki mogą sobie wisieć, nie musisz ich używać, tu chodzi o to żeby jednym kablem ze splitterem nie zasilać 2 x 8pin pcie
  • 0
80 -> 2x8 pin, oraz 8pin -> 8pin
w kablach 8pin -> 2x 8pin we wtyczce do PSU jest brakujący pin a w spliterze są wszystkie
a w tych 8 do 8 wszystkie piny są pełne z czego jednego kabla używam do CPU już
  • 0
@maniel: dokładnie tak.
Czytałem gdzieś że ten jeden pin mówi karcie czy to splitter i czy może puścić więcej mocy na kablu, jeśli kable są na to gotowe to nie powinno być problemu bo PSU nie reguluje napięcia per slot, a jedynie rating kabli to ogranicza.
Ale tak jak mówię, po przegrzebaniu reddita znalazłem takie objaśnienia, ale nie mogę znaleźć kogoś kto używa tej karty i zasilacza w tej konfiguracji i
@Gilley: dla świętego spokoju bym obadał u znajomka czy w sklepie czy też nie ma pina, mam wrażenie, że niemal każdy kabel tak ma, po prostu masz 8 pinów na PSU, ale kabelek do GPU nie potrzebuje wszystkich jak kabelek EPS, SF750 to dobry, markowy zasilacz, którego ludzie używają z 4080 biorącego więcej niż 7800xt, to nawet ze słabszymi 650W zasilaczami działa, powinno działać z sf750, ja bym nie zaglądał w