Wpis z mikrobloga

Czy wędka 3lbs będzie dostatecznie mocna żeby rzucać małą rakietą lub szklanką?
Planuję kupić pierwszą typowo karpiową wędkę, wezmę chyba Mikado intro carp 360cm, chyba że polecacie coś innego do 150 zł. 3lbs wystarczy żeby necić rakietą z kulkami, pelletem i ziarnem? Mógłbym wziąć mocniejszą, 3,5lbs, ale chciałbym mieć jakąś przyjemność z holu. Nie zależy mi na jakimś wielkim dystansie więc rzuty też nie będą wysilone.
#wedkarstwo
  • 11
  • Odpowiedz
@Magiel-19 szklankę mogę sobie odpuścić. Rakieta z kulkami lub pelletem waży 100-120g czyli z tego co się orientuję wędka 3,5lbs powinna wytrzymać. Nie łowiłem nigdy na wędki karpiowe. Od dwóch lat łowię na typowe feedery z drgajacą szczytówką więc nie wiem jak to jest z tymi wędkami.
Plan na ten sezon mam taki żeby łowić aktywnie na jednego feedera, klasyk lub metoda, a obok zostawiać karpiówkę na wolnym biegu. Chciałbym necić i
  • Odpowiedz
@hasek34 ciężko mi znaleźć jakieś informacje na ten temat, ale widziałem że ludzie rzucają małą rakietą wędkami 3-3,5 lbs. Gdzieś pisali że trzeba trochę rozwagi, ale na średni dystans da radę.
A tknęło mnie bo tydzień temu byłem pierwszy raz w tym roku na grunt i miałem widok na karpiarzy. U mnie cisza, u sąsiadów cisza a oni złowili sporo ryb. Co godzinę wrzucali 5-10 rakiet.
  • Odpowiedz
Co godzinę wrzucali 5-10 rakiet.


@pan-bartolomeu-dias:

No ale jak lowisz na feedera rob to samo. Na wejscie bez przyponu kilkanascie rzutow sama zaneta. Przez pierwsze godziny rzucaj co 5-10 minut. Oni prawdopodobnie necili od paru dni i po tym zaczeli wedkowac. Mowa o komercji zapewne. Opis lowiska zapodaj zanim zapytasz.
  • Odpowiedz
@scophthalmusmaximus siedzieli od poprzedniego dnia z nocką. Feederem w sezonie też tak robię, chociaż tydzień temu byłem tylko na rozpoznaniu, rzucałem w różne miejsca po 3-4 razy i zmiana.
W tym sezonie chciałbym spróbować typowego karpiowania ale wstępnie na jedną wędkę. Koszykiem nie zanęcę kulkami albo grubszym pelletem.
  • Odpowiedz
@pan-bartolomeu-dias: co to jest mała rakieta ? ja uzywam spider spomba i nash spomba o ile nashem jeszcze wedka 3.5lb rzuce ale musi byc strzałówka z plecionki

szklanka tez swoje waży zwłaszcza jakiś towar cieżki dobrze domoczony
  • Odpowiedz