Wpis z mikrobloga

  • 12
Dojazdy codziennie.


@SzamanMateusz: codzienne dojazdy do centrum i budowa domu na zadupiu. Brzmi jak przepis na brak życia. Polecam kupno mieszkania w mieście lub zmianę pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie wiem czy się to opłaca zakup działki plus budowa domu, to nie lepiej poszukać jakiejś kostki na różance? 100 x bardziej wolałabym taką kostkę albo połówkę bliźniaka niż budowę domu w Mirkowie.
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz: To polecam wziąć jeden dzień urlopu i zobaczyć ile ci zajmie dojazd do pracy z Długoleki czy Mirkowa, a potem powrót. Potem się zastanów czy to na pewno coś co chcesz.

Nie mówię już o tym że sens ma tylko jak masz sensowny dojazd do stacji kolejowej. Jak planujesz bomble to polecam ćwiczenie z punktu 1 powtórzyć z dojazdem do szkoły.

Poza tym tam teraz też jest dom na domu.
  • Odpowiedz
nie lepiej poszukać jakiejś kostki na różance? 100 x bardziej wolałabym taką kostkę


@Nadia_: dołóż OPowi z miliona i zacznie szukać domu na Różance xD
  • Odpowiedz
8h dziennie zgiełku miasta mi wystarczy


@SzamanMateusz: ja mam mieszkanie we Wrocławiu przy samym polu, które ma być kiedyś tym mitycznym zielonym klinem. Żyje się tu jak na wsi. Sarny, dziki, stare baby sądzące kwiaty przed domem. Cały wiejski folklor, a do biedronki 500 metrów, szkoła jeszcze bliżej.
  • Odpowiedz
praca stacjonarna, zachód Wrocławia, partnerka centrum. Dojazdy codziennie.


@Ogau: tylko OP musi dojeżdżać codziennie do pracy do Wrocka tak jak i jego partnerka.
  • Odpowiedz
praca stacjonarna, zachód Wrocławia, partnerka centrum. Dojazdy codziennie.


@SzamanMateusz: jak widać inni mnie już ubiegli w komentarzach. Decyzja należy do Ciebie, ja bym się jednak mocno zastanowił czy chcę swoje życie spędzać w samochodzie. Jedną z opcji jest wspomniany pociąg, pytanie na ile to jest realne w Twoim wypadku. Ty decydujesz, Ty wybierasz, najpierw jednak sprawdź do co Ci napisali inni.
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz jak blisko pkp to spoko, dojazd pociągiem do centrum jest bardzo wygodny. Autem stamtąd w godzinach szczytu tylko dla masochistów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz nie wiem co ludzie tak narzekają.. mieszkam w gminie Dlugoleka i jest spoko. Duży węzeł na wschodniej obowodnicy z dojazdem do aow, jazda przez psie pole też nie ma tragedii - przeważnie jedzie się płynnie. Do tego powstały nowe przystanki PKP, stale się rozbudowuje infrastruktura, przedszkola, boiska, nowe sklepy itp. Jedyne co to ceny działek są bardzo wysokie
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz żadne. Smog jak jasna cholera w Mirkowie/Dlugolece i Kielczowie.
Wszyscy stoją w korkach bo muszą dojechać i bombelki zawieźć. Autobusy jeżdżą jak chcą. Poczytaj sobie lokalne grupy na fb, zwłaszcza o problemach z prądem i woda.
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz: ty sie pytasz na portalu ze smiesznymi obrazkami gdzie ulozyc swoje zycie? Tutaj srednia wieku to 17 lat, dzieciaki sa zachlysnieci "wielkim miastem", jak kazdy naplywowy sloik. Nie wiem gdzie dokladnie pracujesz, ale na pewno szybciej dojedziesz tam autem z Mirkowa, niż MPK z psiego pola. Masz tez wyjazd na AOW gdzie w 20min dojedziesz na chociażby lotnisko
  • Odpowiedz