Wpis z mikrobloga

A co jeśli w pojawiających się co jakiś czas "pytaniach retorycznych" co do możliwości uzyskania broni do obrony osobistej - wcale NIE chodzi o to że ktoś mógłby mieć całą szafę na sport/kolekcję zamiast tej sztuki, dwóch broni krótkiej - lecz o praktyczne poszanowanie wolności osobistej w tym kraju?

+o to, że wciąż są równi i równiejsi - jedni mogą ot tak starać się o broń na "czarną godzinę", i przez samą swoją pozycję czy wpływy ją otrzymają przy minimum formalności - zaś życie, dobytek czy bezpieczeństwo innych będzie "gorszego sortu", i otrzymanie tego samego będzie prawie niemożliwe ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Gdzie obrona osobista == wolność osobista == osobista broń. A to czy to taka a nie inna kat. literowa schodzi na dalszy plan...

#rozkminy #libertarianizm #bron #wolnosc #dostepdobronipalnej
wygolony_libek-97 - A co jeśli w pojawiających się co jakiś czas "pytaniach retoryczn...

źródło: ROMB-cytaty-43

Pobierz
  • 13
W końcu: są takie kraje na południu, gdzie udało się znaleźć sposób na ujednolicenie, bez wydzielania różnych zasad i ograniczeń dla obywateli, którzy w założeniach i tak JUŻ zostali jednakowo sprawdzeni

[gdzie "obrona osobista" to kwestia deklaracji, punktacji na tarczy bądź zgody na noszenie przy sobie - nie zaś kwestia "siły przebicia" wniosku Pana *tytulatura X, który odwołał się do tego kim on to nie jest w Uzasadnieniu :-P]
@wygolony_libek-97: ale co wyście się tak uparli na to pozwolenie do ochrony osobistej? To się tylko tak nazywa, można bronić się bronią sportową albo kolekcjonerską, “ci idioci tego nie sprawdzają”. Z resztą w Polsce jak widać ludzie nie palą się do posiadania broni skoro już tak łatwych warunków nie chce im się spełnić jakie są teraz. Jedyne co bym poprawił to 100% elektroniczna papierologia związana z pozwoleniami i zakupem/sprzedażą/rejestracją żeby nie
@Dolan ja tam to nie /tylko zwracam uwagę czemu być może się uparli/, bo jeśli już to bym raczej polecał do celów kolekcjonerskich ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Chodzi mi, że raczej ci którzy na okoliczność potencjalnego konfliktu jak się zaczęła dyskusja o dostępie do broni to (skądinąd słusznie) zwracają uwagę na pokutujące olbrzymie nierówności jeśli chodzi o broń którą chcieliby mieć "do obrony", "bez kłamania i obchodzenia do
@Podstarzaly_Mandalorianin nie no, nie ja

Staram się domyśleć jak mogą myśleć ci którzy w obliczu wojny w sąsiednim kraju naciskają właśnie na możliwość zdobycia tej kat. pozwolenia

(bo dla mnie sposobem na wzmocnienie tego potencjału byłoby raczej zdecentralizowanie rejestrów broni i jej właścicieli, czy danie im wszystkim katalogu broni z lufami gwintowanymi w kal. do 13 mm + możliwym rozszerzeniem ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Dolan:
przychodzi trzech gości po zdanej praktyce kat. b i chce odebrać prawko.
gość 1: ja to tylko chcę się ścigać na torze jak jest doroczny zlot klubu automobilistów. oczywiście jak będzie bardzo nagła potrzeba to może będę musiał przejechać z punktu a do punktu b.
urzędnik: proszę bardzo, dobrej zabawy.
gość 2: a ja lubię kolekcjonować samcohody, planuję trzymać w garażu dwa. przejazd z punktu a do punktu b to
@prewenaza ktoś porównując papiery na broń do prawa jazdy miał dobrą analogię: to tak jakby "prawa jazdy" w powszechnym tego słowa znaczeniu prawie nie było w obiegu, ale wszyscy musieliby być "pozostałymi kierowcami" - uprawnionymi do kierowania pojazdów uprzywilejowanych, specjalnych, użytkowanych do celów specjalnych czy mających odrębne prawka zawodowe (+jeszcze taki specyficzny pojazd zarejestrować na celowość i spiąć to z uprawnieniami które mają)

/czyli właściwie nie dałoby się mieć i używać pojazdu