Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu budżetowego i używanego samochodu za 20-60k (dość losowo zdecyduję). Generalnie auto ma mi posłużyć może z rok czasu i chcę go później sprzedać za w miarę podobną cenę.

Mieszkam na Środmieściu, a gdzieś będę musiał ten samochód serwisować... I tutaj pytanie do ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak znaleźć "zaufanego" mechanika który mi to w miarę po taniości będzie serwisował? A może z takim używanym samochodem pchać się do autoryzowanych serwisów, czy to nie ma sensu? (nigdy z takiego serwisu nie korzystałem)

Generalnie szukam porad jak znaleźć sobie mechanika :) Wstępnie myślałem, żeby szukać na grupkach na fejsbuku. Dzięki!

#mechanikasamochodowa #samochody #warszawa
  • 17
nie masz takich bliskich znajomych


@oficjalne_konto: A może znasz kogoś, kto był w Stanach i opowiedział ci to i owo? Można cię w ogóle dotknąć?

potrzebuje auta na jeżdżenie w góry i tyle

I chcesz rzęcha za 20k, który się zagotuje na pierwszym podjeździe? XD Twoja historyjka się nie klei. Nikt ci nie każe kupować drogiego samochodu, ale dzisiaj rozsądne minimum to 30k za gołą furę, a ty 20 rzuciłeś, za
@Nick_Login: potrzebuję samochód na kilka miesięcy, chcę zapłacić jak najmniej żeby ewentualnie jak najmniej stracić;

Btw, co do tego, że auto musi kosztować minimum 30k. Możliwe, że tak jest. Ja się aż tak nie znam, częściowo też dlatego mam wyznaczam sobie taki luźny budżet.

Ale... w 2018 kupiłem golfa 4 1.9 TDI za jedyne 10k. Był on zmappowany z 130 na 170 km. W kolejne 4 lata przejechałem nim ok. 100
@oficjalne_konto: przez rok to raczej nie będziesz miał tam za bardzo co serwisować, olej tylko zmienić po zakupie i upewnić się że auto ma wielosezon założony albo zimówki żeby nie myśleć o oponach za pół roku
I chcesz rzęcha za 20k


@Nick_Login: he he he, ha ha ha, ho ho... Za 20k to można już kupić furę jak marzenie a nie rzęcha XD. Najdroższa fura jaką kupiłem kosztowała pewnie z połowę tego, i jest to dla mnie super zapierała z

@oficjalne_konto jak dla ciebie 60k to się zarabia w 2 miesiące to po cholerę ty się w ogóle zastanawiasz co kupić? Kup cokolwiek co ci się podoba