Wpis z mikrobloga

Czy da się w programie Calibre dodać do tytułu rok pierwszego wydania?

Korzystam z funkcji wysyłki na Kindle przez Calibre i modyfikuję tytuł książki dodając cykl i numer cyklu, pokazanego przez @Cyfranek :
„{series}{series_index:0>2s| - | - }{title}”
Chciałbym aby po tym był jeszcze dodany rok wydania.

Czy da się tak zrobić? Żeby jeszcze bardziej sobie utrudnić, to stworzyłem nową kolumnę, gdzie wpisuję ręcznie rok w którym, książka została po raz pierwszy wydana w oryginale i chciałbym aby to pole znalazło się zaraz po tytule książki, tak jak poniżej:

autor: Cormac McCarthy
Tytuł: Trylogia Pogranicza - 01 - Rącze konie (1992)

#calibre #epub #ebook #kindle
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
{series}{series_index:0>2s| - | - }{title} {#rok}

Udało mi się zrobić, ale nie do końca idzie to tak jak chcę. Z czegoś takiego wychodzi:
Trylogia Pogranicza - 01 - Rącze konie mar 1992

mar jest od marca, choć w kolumnie jest format wpisywania daty tylko "yyyy"
  • Odpowiedz
Któreś z tych:
pubdate - The published date
last_modified - The date when the metadata for this book record was last modified
timestamp - The date
Any custom field - The lookup name of any custom field (these names begin with "#")
  • Odpowiedz
  • 0
@gwbkbw98: zrobiłem taką regułę, lecz działa ona tylko na nazwę pliku a nie na metadane

{series}{series_index:0>2s| - | - }{title} ({#rok})

pubdate - i inne pola często są danymi danej książki a nie wydania oryginalnego. Wolałbym nie zmieniać bo jak będę aktualizował metadane z np lubimyczytac to zawsze ta data będzie się zmieniała na wydanie polskie
  • Odpowiedz
  • 0
@gwbkbw98: Ten nawias to po to, żeby data była ładnie oddzielona. Coś nie działało w samym Kindlu, bo jak kombinowałem z dodawaniem stron to samo nadpisanie pliku wystarczało, ale w przypadku nazwy książki Kindle uparcie trzymał się starej nazwy. Dopiero skasowanie całej kolekcji i plików z czytnika, restarcie i upewnieniu się że żadne pliki nie zostały i ponownemu i przesłaniu działa teraz bez problemu
  • Odpowiedz