Wpis z mikrobloga

Teoretyczne pytanie,

Załóżmy że Europa zwariuje i wejdzie w wojnę z Putinem,
A taka Ameryka poludniowa, zachodnia Afryka będzie bezpieczna.

Loty cywilne zostaną całkowicie wstrzymane. Granice lądowe zamknięte jak za komuny.
Chłopy zostaną zmuszone do pójścia na wojnę i dostaną zakaz opuszczania krajów

Ale co z prywatnymi łódkami, małymi żaglowkami z silnikami, załóżmy że sztabkami złota przekupie właściciela łódki żeby mnie wziął i razem uciekamy od świrów z europejskiego kotła.
Takie gdzie 5 osób płynie obecnie przez Atlantyk bez problemu.

Czy była by szansa ucieczki z UK gdzie mieszkam, w stronę Ameryki południowej lub zachodniej Afryki bez zatrzymania przez służby graniczne europejskie i brytyjskie?

Czy nie byli by oni zajęci innymi tematami zamiast ścigać pojedyncze łódki angielskie wypływające gdzieś ze Szkocji, walii, kornwalii?

Czy były takie historie ze ludzie w ten sposób uciekli z Europy takimi małymi łódkami za czasów 1 i 2 wojny światowej?

#uk #wojna #przemyslenia #geopolityka #wojsko #polityka #putin #rosja #poradadnia #oszukujo #patologiazewsi #patologiazmiasta #korposwiat #chadowezycie #wygryw #przegryw #oswiadczenie #takaprawda #takasytuacja #podroze #podrozujzwykopem #zeglarstwo #morze #ocean #zeglarskieciekawostki
adamsowaanon - Teoretyczne pytanie,

Załóżmy że Europa zwariuje i wejdzie w wojnę z P...

źródło: jacht_247_th

Pobierz
  • 8
@patrol798: ale Kanada jest w NATO, więc by mnie zgarneli do psychopatów z powrotem,
A Australia za daleko.

A taka Argentyna Chile, Boliwia, Paragwaj,
Lub Senegal Gambia był by spokój i czas na przetrwanie. Złoto byś se zakopał w sztabkach w okolicy i co jakiś czas wymieniał.
@adamsowaanon Co do zasady należy kierować się jednostką do wyznaczonego portu, przez radio poinformować kapitanat że będziesz wchodził, wywiesić flagę Q, przycumować. Następnie czekasz na kontrolę celną i paszportową. Także generalnie dość podobnie jak przy podróży samolotem. To pomyśl teraz czy miałbyś możliwość samolotem dostać się do kraju który cię interesuje. Jeśli tak to łódka też da radę.

Edit: Dopiero doczytałem że pytasz jak OPUSCIC Schengen kiedy granicę są zamknięte. No to
@Misza128: wiesz wtedy byłbym uchodźcą z Europy, także nie powinni mnie deportować,
Chodzi mi o to czy by np nie próbowali zestrzelić, zatopić takiego małego jachtu bo np ucieka z Europy zamiast walczyć
załóżmy że sztabkami złota przekupie właściciela łódki żeby mnie wziął i razem uciekamy od świrów z europejskiego kotła.


@adamsowaanon: Sztabki złota wezmą, a ciebie wysadzą z łodzi gdzieś na środku morza xD