Wpis z mikrobloga

Zmieniał ktoś może kategorię wojskową? Mam bardzo wysoką wadę wzroku (-9) i astygmatyzm, a dostałem kategorię A XDD
Było to już chwilę temu (24lvl here), ale chciałbym dla spokoju ducha zmienić kategorię, najlepiej na E, ale D też przyjmę. Raczej średnio mi się widzi ryzykować utratę wzroku na jakichś śmiesznych ćwiczeniach.
Co jest potrzebne? Wysyłam papierek z prośbą o ponowną kwalifikację, a czego potrzebuję? Myślicie, że wystarczy papierek który dostaję po wizycie u okulisty z informacją jaki mam astygmatyzm i wadę? Czy potrzeba czegoś więcej?

#wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe #medycyna #wojna #kategoriaa
  • 12
  • Odpowiedz
@VDJV7K7qzX6qFx: Zmieniałem z pół roku temu, w necie wszystko znajdziesz. Nie ręczę jednak za obowiązywanie nadal tego prawa do zmiany, mogli zmienić, a po co to już się domyśl sam. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@VDJV7K7qzX6qFx Chcesz to załatwić bez kombinowania? Właśnie teraz próbujesz to zrobić. Jeśli chcesz zmienić sobie kategorię, to musisz się udać na ponowną komisję
  • Odpowiedz
@In-Cel: Wiesz może, co w sytuacji kiedy ktoś dostanie wezwanie na ćwiczenia, a jednocześnie ma umówione wizyty u lekarzy na NFZ? Czy umówiona wizyta upoważnia do odwołania się od ćwiczeń? Teoretycznie diagnoza nie zmienia stanu zdrowia i zarówno przed jak i po wizycie u lekarza dolegliwości są takie same.
  • Odpowiedz
@marko262: Nie znam się na takim przypadku kompletnie, ja się odwoływałem od przyznanej dwa lub trzy lata wcześniej kategorii. Myślę, że państwo Polskie mogło tego nie uwzględnić konkretnie takiego przypadku jak twój.
  • Odpowiedz