Wpis z mikrobloga

każdy prawdziwy Polak powinien popierać wysłanie wojsk NATO na Ukrainę jeżeli:

- przynajmniej połowa NATO też je wyśle,
- będą one służyły do zabezpieczenia Odessy, Dniepru i granicy z Białorusią

Nawet jeżeli będzie się to wiązało z ofiarami to lepiej mieć kilkaset ofiar teraz i pokój plus bezpieczeństwo na dziesięciolecia przy zwycięstwie niż za 5 lat zostać bez buforu przeciwko 200-milionowemu przeciwnikowi i pozwolić im na eksterminację naszego kraju o czym rosjanie otwarcie mówią

#ukraina #wojna #polityka #rosja
  • 22
  • Odpowiedz
@pal95: to już lepiej wysłać to wojsko żeby budowali wielki mur na granicy Ukrainy z Białorusią, niech tam aktywnie spędzają czas ucząc się nowej technologii wojskowej stawiania zapór
  • Odpowiedz
@Pokojowa: Ja się z nim zgadzam i wolę nie iść do wojska. Tak samo uważam, że Polska powinna mieć uczelnie medyczne na których szkoli się przyszłych lekarzy choć sam nie chce być lekarzem.
  • Odpowiedz
  • 1
@G06DbT: jako prawdziwy Polak wysłałbym profesjonalne wojsko proporcjonalnie do potrzeb, jakby NATO wysłało 100 000 żołnierzy na Ukrainę to Polska by mogła wysłać max 2 brygady, i tak się powinno robić
  • Odpowiedz
  • 1
po to chce żeby wysłać profesjonalne wojsko teraz żeby za 5 lat nie iść w 1 szeregu idioto
  • Odpowiedz
@pal95: jako Prawdziwy Polak®, jeśli chętny jesteś do wojaczki, to możesz już dziś jechać na ukrainę. Czemu chcesz narażać naszych chłopaków w imię oligarchii ukraińskiej? Może najpierw niech się ogarną, nie uważasz? Bo jak na razie to jest tylko dej dej dej.
  • Odpowiedz
Czemu chcesz narażać naszych chłopaków w imię oligarchii ukraińskiej?


@G06DbT: Przecież z jego postu wyraźnie wynika, że chodzi o interesy polskie a nie ukraińskie.
  • Odpowiedz
Ale niech giną za ukraińców.


@G06DbT: no właśnie nie. Wciąż nie dostrzegasz, że Polska ma interes w tym, by to Ukrainie na tej wojnie poszło lepiej niż Rosji.

Oczywiście lepiej dla nas jeśli Ukraina obroni się z jak najmniejszym udziałem polskiej armii i dostaw sprzętu z Polski, co nie oznacza, że w przy pewnym rozwoju sytuacji, wojska NATO z polskim udziałem nie mogłyby się na Ukrainie znaleźć - w polskim interesie.
  • Odpowiedz
@pal95: Składaj do MON wniosek o zgodę na służbę w obcej armii i kontaktuj się z ukraińskim wojskiem, myślę że powinni się zgodzić i przyjąć.

A innym daj żyć:)
  • Odpowiedz
  • 0
@mr_ponglish: lepsza wojna rosja-nato teraz i powrót rosji do rosji z podkulonym ogonem czy za 5 lat rosja-polska gdzie rosja zrobi wszystko żeby polsce nikt z nato nie pomógł?
  • Odpowiedz