Wpis z mikrobloga

Miałem dawno temu pokaźną kolekcję SS, ale połowa zaginęła przy przeprowadzce (czyt. skończyła na śmietniku dzięki mojej kochanej mamie). Po latach jestem o krok od odtworzenia całej kolekcji. Brakuje mi dosłownie dwóch numerów, w tym numeru trzeciego. Ma ktoś może na zbyciu? Dobrze zapłacę.

#secretservice #staregry #retrogaming #retrocomputing
lasca85 - Miałem dawno temu pokaźną kolekcję SS, ale połowa zaginęła przy przeprowadz...

źródło: ss03

Pobierz
  • 21
@lasca85: miałem kolekcję od numeru bodajże czterdziestego do samego końca (setny numer z czarno-złotą okładką był top), nawet jak zaczęli wydawać new s service to też kupowałem. w międzyczasie neo i neo plus, bo lubiłem alimenciarza gulasha i banana a tam poszli. eh kawał historii. recki przygodówek tej babki (krupik) pamiętam do dziś - np. black dahlia na 6 stron.
  • 1
@Bezodpowiedzi: olx i allegro lokalnie odświeżam cały dzień, z nadzieją że ta trójka wpadnie. na razie bez skutku

@inrzynier SS skończył się na numerze 95, czarno-złota okładka to numer 50, reszta się zgadza. :) kilka dni temu sprzedałem 6 numerów NEO od Gulasha za prawie 400 zł. sprzedawałem to, co nie jest SS, żeby wydać to na brakujące SS. :)
czarno-złota okładka to numer 50


@lasca85: pamięć już nie ta :) muszę przejrzeć okładki, żeby zobaczyć, od którego numeru zacząłem czytać. strasznie szkoda, że to wywaliłem przy przeprowadzce.

sprzedałem 6 numerów NEO od Gulasha


@lasca85: tam też już nie pamiętam, od którego numeru poszli do neo plus, ale okładkę z logo final fantasy 7 z zwykłego neo pamiętam do dziś.

swoją drogą, ci ludzie kiedyś mieli niezłe przedsięwzięcie - SS,
  • 0
@inrzynier: mnie też pamięć zawiodła, bo później sprawdziłem i ta okładka była czarno-srebrna (chyba że prenumeratorzy mieli inną, już nie pamiętam)

w tamtych czasach prasa papierowa miała się świetnie. nawet u mnie na wiosce półki się uginały od czasopism. teraz już nawet Ruch nie dystrybuuje prasy.

a o Gulashu i alimentach to nie słyszałem. pamiętam, że był dosyć poważnie chory, ale chyba wyszedł z tego.
i ta okładka była czarno-srebrna (chyba że prenumeratorzy mieli inną, już nie pamiętam)


@lasca85: możliwe, to było dawno temu. a widzę, że jesteśmy w podobnym wieku ;)

a o Gulashu i alimentach to nie słyszałem. pamiętam, że był dosyć poważnie chory, ale chyba wyszedł z tego.


@lasca85: jak była zbiórka na wskrzeszenie secret service to jego była i syn pytali się, czy ktoś ma z nim kontakt bo alimentów nie
chyba że prenumeratorzy mieli inną, już nie pamiętam


@lasca85: Potwierdzam, miałem wtedy prenumeratę i mam obydwie wersje. Tylko jeśli pamięć nie zawodzi, to w kioskach była czarno-żółta, a pozłacane litery właśnie były w prenumeracie.

Od czasu do czasu przeglądam allegro i czasem sobie kupuję brakujące numery, żeby uzupełnić kolekcję (na zdjęciu trochę stary stan z okresu, gdy dopiero zacząłem uzupełniać, więc zrobiłem zdjęcie na start, żeby wiedzieć, czego brakuje) i raz
VGT - >chyba że prenumeratorzy mieli inną, już nie pamiętam

@lasca85: Potwierdzam, m...

źródło: 299255259_312984247684123_1443828189966240634_n

Pobierz
@inrzynier: Google pomógł znaleźć. Dobrze kojarzyłem, że w zeszłym roku pierwszy numer się pojawił: https://allegrolokalnie.pl/oferta/secret-service-1-pierwszy-numer-193 Czyli prawie 400 zł. Fakt, że to będzie najbardziej wartościowy numer. Widziałem pojedyncze sztuki z rejonu 2-5 (czyli to czego nie mam) i zawsze licytacja wyjeżdżała powyżej 100, albo 200 zl, jeśli dobrze pamiętam, gdzie mój poziom sentymentu na razie trzyma mnie przy akceptacji cen dwucyfrowych. ;) Może jak już uzupełnię ostatnie braki w środku, to
  • 2
@VGT: siódemkę przejąłem akurat z grzbietem sklejonym taśmą. Widziałem na aukcjach jakieś siódemki, nawet teraz są dwie na olx, jedna w gorszym, druga w lepszym stanie, ale chyba bez taśmy. Ja nie mam ciśnienia na wymianę na nieklejone. Chociaż wiem, że wielu kolekcjonerów traktuje te klejone taśmą jako bezwartościowe.

@inrzynier aktualne ceny z moich obserwacji i rozmów z kolekcjonerami: 01 - powyżej 500 zł, 02 - 200-300 zł, 03 - ??,
@VGT: @lasca85: kurczę panowie, strasznie mi robicie ochotę na odbudowanie kolekcji ( ͡° ʖ̯ ͡°) a u mnie musiałoby to być jeszcze neo plus oprócz samego SS, bo tylko te dwie gazety czytałem z gierkowej tematyki (gambler i jego bardzo nieśmieszny styl mnie odrzucał, psx extreme to była zgraja fanbojów sony, click dla młodszych raczej itd.).
  • 1
@inrzynier: uwaga, to wciąga jak Asha zbieranie pokemonów. Żałuję tylko, że nie zacząłem tego rok czy dwa wcześniej, bo ceny mocno poszły do góry. Ale cały czas można trafić złote strzały. Któregoś wieczora starszy pan wystawił ogłoszenie z numerami 04-94 po synu, z kilkoma brakującymi. Fakt, że część nie nadawała się do niczego, ale te najstarsze były zachowane najlepiej. Jak to zobaczyłem na żywo, to mi serduszko zabiło mocniej. Nawet się
@lasca85: Ja zacząłem kupować od 04 numeru w 93 roku. Kilka lat później od kolegi odkupiłem numery 01 - 03 bo wtedy już byłem zakochany w SS i w zasadzie poza niektórymi lekturami w szkole to nic więcej nie czytałem.
Któregoś wieczora starszy pan wystawił ogłoszenie z numerami 04-94 po synu, z kilkoma brakującymi. Fakt, że część nie nadawała się do niczego, ale te najstarsze były zachowane najlepiej. Jak to zobaczyłem na żywo, to mi serduszko zabiło mocniej. Nawet się nie targowałem.


@lasca85: Takie niemal pełne kolekcje przewijają się na allegro, to potrafią być wystawione po 2-3 tys. Jak było tam kilka perełek to się nie dziwię, że kusiło. :) A
  • 1
@VGT: akurat dubel 21 mam w stanie takim sobie, jeszcze z jakąś pieczątką na okładce. wystawię to pewnie kiedyś za symboliczną kwotę. 11 i 31 mam bez dubli. mam kilka dubli wyższych numerów w stanie dobrym i pojedyncze w stanie bardzo dobrym, ale muszę się zebrać, przejrzeć to i porobić zdjęcia.