Wpis z mikrobloga

Czy uważasz oznaczenia cen w sklepach za prawidłowe?

  • Nie, bo nie mogę łatwo odczytać ceny regularnej 52.3% (34)
  • Tak, lubię jak się mnie wprowadza w błąd 7.7% (5)
  • Wolałbym jeszcze więcej warunków w cenach 13.8% (9)
  • Pytam się, gdzie jest UOKIK i stosowne regulacje 26.2% (17)

Oddanych głosów: 65

  • 6
  • Odpowiedz
@AlekGames: Nie ma w ankiecie odpowiedzi jak kolega wyżej zauważył. Serio to jest takie trudne? Myślałem, że problem może mieć jakaś babka 70+ ale wykopki elita internetu?

I serio programisty 15k z wykopu patrzą na ceny? Ja po prostu wchodzę i biorę co mi potrzebne. Serio przeglądacie ulotki na jakimś blixie i potem po masło idziecie do kauflandu, a po mleko do lidla bo promka? xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior: Efekt skali https://finanse.wp.pl/zakupy-jak-serial-polacy-zyja-od-promocji-do-promocji-6425238305048193a

To nie chodzi o Ciebie, to chodzi o społeczeństwo, które idealne nie jest. Jeśli wszyscy potrafiliby czytać ze zrozumieniem i liczyć to nie byłoby piramid finansowych w stylu amber gold, toksycznych opcji walutowych, lichwy czy toksycznych produktów w stylu programów inwestycyjnych.

To jak z zanieczyszczeniem powietrza - co z tego, że u Ciebie się oddycha świeżym powietrzem jak Polska jest czerwona na mapie zanieczyszczenia powietrza w UE.
  • Odpowiedz
@AlekGames: ale wystarczy czytać etykietę i serio tam wszystko jest napisane, co z tego, że małym druczkiem jest cena za 1 sztukę, jak normalną czcionką jest cena i dopisek przy zakupie 2 szt.
Kumam, że starsi się na to łapią, ale wykopki? xd
  • Odpowiedz
@Vadzior: No spoko, ale dlaczego po prostu muszą próbować oszukiwać klienta w jakikolwiek dowolny sposób. Dlaczego nie wprowadzić zasad, gdzie może być tylko jedna cena? Ja np. nie chciałbym żeby jakakolwiek starsza osoba się na to nabrała.
  • Odpowiedz