Wpis z mikrobloga

#piwo
mireczki nie piję od dawna (ze dwie dekady ) szczyn z napisem Lech,Tyskie czy Żywiec itp "polskich" napojów piwopodobnych i w związku z tym mam do was pytanie czy coś się pozmieniało w kwestii smaku u tych największych? czy może ktoś rejestruje jakiekolwiek zmiany w tych browarach i może stwierdzić że to nadal nie nadaje się do spożywania lub też wręcz przeciwnie jest poprawa itd? chodzi mi o zwykłe jasne
  • 14
@sailor_73: Warka było pijalne.
Lecha... lubiłem, ale za bardzo gazowane było.
Tyskiego nie piłem od ponad 20 lat, i wątpię, by cokolwiek się od tego czasu zmieniło, to nadal woda o posmaku piwa.
Żywiec i Okocim takie gorzkawe były.
Od paru lat wrócił EB - nawet mi smakowało.
@sailor_73: I jest jeszcze Dębowe Mocne, ale tutaj miałem wrażenie, że smak zależał od partii. Raz bardzo smakowało, a innym razem, ale już rzadziej jakby piwo było przeterminowane, że nie dało się rady ani jednej butelki wypić, a jeśli jakimś cudem się udało chociaż połowę, to się strutym przez resztę dnia chodziło.
  • 0
@MrPerfetc: @Vadzior @Chrystus @bolsonn
czyli nie ma co nawet robić podejścia pod te głównego ścieku ?:)
zawsze lubiłem te delikatne niemieckie i czeskie , tyle że czeskie dzisiaj to już nie to samo, stoję czasami w delikatesach przed ścianą z piwami i kur...wa nie ma czego wybrać , no dramat a w marketach niemieckie lagery zaczynają się od 7.5 pln gdzie krata tego piwa u sąsiadów to 10 jurków
@sailor_73: A piłeś hopfe z biedry albo perlenbachera z lidla? cena niska i są znośne
No niestety, importowane piwa to od 5zł w górę najczęściej. Spory wybór ma Auchan.
No i zostają krafty które w fajnych cenach są w lidlu.W Aldi też się coś pojawia.
  • 1
@Vadzior: dam sobie szansą i zaopatrzę się przy najbliższej wizycie w Niemczech po świętach , bagażnik spory coś ponad 500 litra więc tych krat czy kartonów załaduję na cały sezon :) a do tego euro nisko więc cena 1.8 pln mnie przekonuje :)
mireczki nie piję od dawna (ze dwie dekady ) szczyn z napisem Lech,Tyskie czy Żywiec itp "polskich" napojów piwopodobnych i w związku z tym mam do was pytanie czy coś się pozmieniało w kwestii smaku u tych największych? czy może ktoś rejestruje jakiekolwiek zmiany w tych browarach i może stwierdzić że to nadal nie nadaje się do spożywania lub też wręcz przeciwnie jest poprawa itd? chodzi mi o zwykłe jasne


@sailor_73: