Wpis z mikrobloga

Mireczki, miał ktoś z was operację wycięcia tarczycy? Moglibyście proszę mi tu lub jak chcecie anonimowo, napisać na pw, wszystko co i jak, gdzie to przechodziliście, jak było no i najważniejsze, jak teraz wasz stan zdrowia? ;)

Na pewno jestem zainteresowany tą metodą TOETVA czyli przez jamę ustną zamiast przez rozcinane gardło, no ale problem jest taki że to chyba nie mój wybór tylko szpitala :D. Może ktoś z was miał nią robioną operację i jest w stanie powiedzieć dlaczego ta metoda została używa na was, czy ze względu na wasze "predyspozycje" do zabiegu jakieś konkretnie (jeśli tak to jakie to są, i jakie przeciwskazania) - czy przeciwnie, sami gdzieś organizowaliście to na własną rękę i prywatnie (wtedy jaki koszt i gdzie)? Z góry dzięki, okazało się że nieproszony gość zaplątał się i u mnie. ;)
#tarczyca #pytanie #rak #nowotwory #onkologia #zdrowie #endokrynologia
  • 14
@interpenetrate: Masz już gdzieś coś zaklepane w jakimś szpitalu? Szukaj zwykłej chirurgicznej operacji z neuromonitoringiem. Tak szczerze mówiąc, dla mnie to całe gojenie się rany i dolegliwości pooperacyjne po wycięciu płata tarczycy były mniej uciążliwe niż wyrwanie ósemki. Jeśli miałbym określić np. skalę bólu, to zęby bolały bardziej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pharos: o kurcze, to ciekawe, i nawet chyba pocieszające xd bo wydaje mi się na odwrót i en ósemki mniej się boje
Miałem USG 12.03, biopsje 22.03, wizytę w poradni mam wyznaczoną na 11.04 a przecież jeszcze drugi patomorfolog mu zbadać preparaty. W drugim szpitalu termin w poradni wyznaczyli mi na 3 czerwca.
No i się zastanawiam czy to nie trwa za długo, bo jak wyznacza mi termin operacji za miesiąc,
@interpenetrate: Trudno powiedzieć czy długo bo nie znam średniej długości oczekiwania na taką operację na NFZ. Pewnie jakbyś popytał w kilku szpitalach to dałoby się gdzieś szybciej. To jest operacja, którą robią chyba nawet u mnie w szpitalu powiatowym na zwykłej chirurgii, więc dość powszechna procedura. W lepszych ośrodkach może tak być, że dłużej się czeka, ale one zwykle mają np. aparat do neuromonitoringu, który pozwala lepiej lekarzowi zlokalizować nerw krtaniowy.
aparat do neuromonitoringu


@Pharos: w obu będę miał neuromonitoring, bo nie zgodzę się na operację inaczej. Bardziej mnie niepokoi to że od ręki chirurga będzie zależeć mi ta blizna, a u mnie #!$%@? się goją wszelkie takie rzeczy i będzie na 100% ślad większy jak u innych ludzi

No aktualnie jestem umówiony w dwóch w okolicy gdzie takie operacje robią, prywatnych nie sprawdzałem. Odezwę się w czwartek bo wtedy powinienem wiedzieć,