Wpis z mikrobloga

#chilihead #chili #ogrodnictwo #papryczki

Dzień dobry wszystkim. Co dolega moim papryczkom ? :( tak cudnie rosną, od jakiegoś czasu mają takie ?? Mini dziurki?? Na liściach. Nie wszystkie, część z nich. Oglądałam je i nie widzę żadnych szkodników. Nie przejmowałam się jakoś tym do dziś, kiedy zobaczyłam, że mojej naprawdę już dużej jak na sadzonkę Carolinie reaper odpadło kilka pięknych dużych liści (zdrowych bez dziurek, ona sama ma tych dziurek maleńko, zdjęcie jest innego egzemplarza).

Uprawa w bloku, jeszcze nie wychodziły na balkon.

Wielkie dzięki za pomoc
rrurza - #chilihead #chili #ogrodnictwo #papryczki

Dzień dobry wszystkim. Co dolega ...

źródło: 1000014892

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: raczej staram się nie, tylko prosto do doniczki. Podlewam, jak ziemia jest naprawdę sucha, jak za dużo to przecież od razu wylatuje dołem (są otwory i keramzyt). Od czasu do czasu (rzadko) dodaje odżywki do pomidorów, ktora z powodzeniem używałam 2 lata temu do papryk.

No właśnie oglądam i oglądam i nie widzę żadnych robactw
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: wracając do podlewania to zdarzało się od góry podlać, mam ścisk na parapecie i te w rogach w sumie od góry leje, to od tego może być?
Mieszkam w bloku wielka płyta, ciepło mamy i dość suche powietrze. Miejsce gdzie jest dużo słońca (jak jest słońce :p) , jak go nie ma to doswietlam lampami
  • Odpowiedz
@rrurza: Wygląda jak zwykłe poparzenie słoneczne. Widocznie skropliła Ci sie na tych liściach woda, krople podziałały jak soczewka, zaświeciło mocniej słońce i taki efekt ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma sie czym przejmować
  • Odpowiedz
  • 0
@rrurza @rrurza

@Niewiemja: raczej staram się nie, tylko prosto do doniczki. Podlewam, jak ziemia jest naprawdę sucha, jak za dużo to przecież od razu wylatuje dołem (są otwory i keramzyt). Od czasu do czasu (rzadko) dodaje odżywki do pomidorów, ktora z powodzeniem używałam 2 lata.


To że.wylatuje dołem.nie.znaczy że nie zrobiłaś bagna w środku.
Po 2 dla.mnie to początek niedoboru cal\mag
  • Odpowiedz