Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Limity przelewów ekspresowy (Express Elixir) w bankach dla standardowych kont.

ING - 100 tys.
Alior - 100 tys.
BNP Paribas - 20 tys.
mBank - 10 tys.
Millennium - 10 tys.
Pekao SA - 5 tys.
Santander - 5 tys.
Nest Bank - 5 tys.
PKO BP - 3 tys.
Limit narzucony przez KiR dla pojedynczego przelewu Express Elixir to 100 tys. zł, ale tylko dwa banki pozwalają wysłać przelew na taką kwotę.

Jak widać w większości banków będzie problem z kupnem auta. Alternatywą dla Express Elixir jest Sorbnet który nie ma limitów kwotowych, ale działa tylko do godziny 14-15 w zależności od banku i kosztuje od 30 do 50 zł.

#bank #banki #kontobankowe #ciekawostki #finanse



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
  • Odpowiedz
Jak widać w większości banków będzie problem z kupnem auta


@mirko_anonim: Niby dlaczego?, puszczasz przelew zwykły a na drugi dzień pieniążki są na koncie, 5 minut w tą czy tamtą chyba nikogo jeszcze nie zabiło przy kupnie samochodu.
  • Odpowiedz
@telemach20: dobra, ale chyba chodzi o sytuację, że OP siedzi ze złodziejem mirkiem handlarzem i handlarzyna mówi:
Opie ja chce teraz mieć pienionszki na koncie, bo samochodu nie dostaniesz.
OP z kolei nie zostawi zapłaconego samochodu u handlarzyny, bo mu rozkradnie części i zamieni na najgorszy chłam.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @telemach20
Jak musisz podjechać po auto 150-200 km w jedną stronę to trochę lipa jechać dwa razy. Raczej jak komuś spodoba się auto, to chcę nim od razu wrócić.

@rtg_
Ze strony PKO, jesteś pewien że był to Express Elixir, a nie Sorbnet ?
Ewentualnie @EkspertPKO niech wyjaśni.

https://www.pkobp.pl/klient-indywidualny/aplikacja-iko-ipko/przelew-natychmiastowy

  • Odpowiedz
Ze strony PKO, jesteś pewien że był to Express Elixir, a nie Sorbnet ?


@mirko_anonim: tak. moze cos zmienili... sorbnet nie jest natychmiastowy, choc szybszy niz elixir. a tutaj zrobili przy mnie przelew i był odrazu
  • Odpowiedz
  • 0
Nie zmienialiśmy limitów przelewów natychmiastowych.
Wyższy przelew jest możliwy jedynie na konto organu administracji skarbowej (np. Urzędu Skarbowego) - 50 000 zł.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kasa, kasa. W większości banków takie przelewy są płatne (niemało), więc bank się cieszy, jak klient zrobi dużo przelewów.

Acz wyróżnia się Santander, który daje wszystkie przelewy natychmiastowe za 0 zł bez limitu ilościowego. Express Elixir to faktycznie max. 5 tys. zł dla pojedynczego przelewu, ale jeszcze jeszcze jest BlueCash - limit pojedynczego przelewu to już 20 tys. zł.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @StaryZielony

Więc mimo limitu kwoty, można robić takich przelewów kilka.


To już zależy od banku, akurat w BNP nie ma limitów ilościowych . Ale w takim PKO jest limit dzienny 6 tys. i więcej niż dwóch przelewów natychmiastowych po 3k nie puścisz.
Podobnie jest w kilku innych bankach.

  • Odpowiedz