Wpis z mikrobloga

Jest ktoś z #wedkarstwo kto bawi się na feederka? Ja grunt tylko ale ostatnio mnie coś naszło, więc zacząłem się trochę interesować tematem i mam pytanie a nawet 2.

1) Dobrze rozumiem, że skrętka to taka rurka antysplątaniowa / "odbojnik" żeby się nic nie plątało między koszykiem a przyponem? Co się stało, że teraz jakieś skrętki wymyślają zamiast zwykłego kawałku plastiku?

2) Feeder guma jest używana tylko razem z plecionką tak? Coś w rodzaju strzałówki?

#wedkarstwo #kociochpyta
  • 8
1. Dobrze rozumiesz. Skrętki nie musisz specjalnie dokupować i zawsze to mniej bezsensownego plastiku.
2. Feeder guma jest dla amortyzacji zrywów ryby przy plecionce i daje się jej parę cm ( a nie metrów jak strzałówki).
3. Ja polecam flagman sherman pro, ale nie wiem czy to jest najbardziej optymalna opcja cena/jakość. Mam starą generację tego kołowrotka z wolnym biegiem i pod karpiami 6kg i jesiotrami 110cm nie klękał
@xVert bo skretke wymuszaja przepisy federacji a nie jest najlepszym zestawem feederowym, a ze jest duzo materialow o skretce i feedergumie bo jest to wymuszone zawodami i przepisami