Wpis z mikrobloga

Będę w połowie roku kupował gamingowy komputer (mój własny składak, nie gotowiec) za około 20k i zastanawiam się z której strony kupować (złożenie komputera i transport). Morele, X-kom, Komputronik? W ogóle myślałem, że Komputronik jest najdroższy z nich wszystkich, a ceny są najniższe spośród innych sklepów, chociaż faktycznie nie mają niektórych komponentów np. związanych z AIO, ale tu chodzi o konkretny model. Natomiast na morelach jest drożej, ale znowu mają wszystko czego potrzeba. Który z tych sklepów byście wybrali?
#komputery #pcmasterrace
  • 7
@JonasKahnwald Nie miałem nigdy doczynienia z mirkiem @majk3l, ale wolałbym 100 razy bardziej żeby on ogarniał kompa niż jakikolwiek sklep xD
Nie ma sensu branie wszystkiego z jednego sklepu. Bierzesz tam gdzie taniej z różnych sklepów i tyle. A jak samemu nie umiesz/boisz się składać to mirek wyżej/znajomy/lokalny sklep ci złoży.
@JonasKahnwald: jak mówią koledzy, kupuj części oddzielnie tam gdzie najtaniej, jak nie wiesz co to niech ci ktoś doradzi, tak samo z samym składaniem, jak nie czujesz się na siłach to poproś o to jakiegoś miejscowego guru, czy kolegę który się zna, nigdy nie kupowałem kompa wysyłkowo ale słyszałem że w obecnych czasach większy cooler na proca czy większa karta graficzna nie są montowane do transportu bo może się uszkodzić (są
@Tak_masz_racje: Za większy zakup z jednego sklepu można wysępić kod rabatowy, więc niekoniecznie zawsze warto szukać różnych części po różnych sklepach, bo może wyjść na to samo albo gorzej. Jak op jest cierpliwy to poczeka do tego na promke jakiegoś z droższych podzespołów i będzie parę stówek do przodu. Co do montażu to się zgodzę