Wpis z mikrobloga

Razem z różową nie przepadamy za codziennym sprzątaniem, wolimy spędzić 3-4h raz w tygodniu robiąc całkowity "deep clean" niż 15 minut dziennie "utrzymywać porządek".

Generalnie takie podejście się sprawdza wszędzie poza kuchnią, gdzie jednak naczynia trzeba pomyć po gotowaniu ręcznie albo nastawić / opróżnić zmywarkę praktycznie każdego dnia.

To wszystko zmieniło się z dnia na dzień, gdy moi rodzice kupili sobie nową zmywarkę, a że ich stara była praktycznie lepsza od naszej nowszej, to dostaliśmy ją w spadku. Mieliśmy jedną z nich sprzedać, ale, że z reguły uwielbiam odkładać wszystko na później, to postanowiłem, że najpierw zrobimy sobie porównanie, która sprawdzi się lepiej w naszej kuchni.

Podłączyłem obydwie zmywarki i... odmieniło to nasze życie. Od tej chwili już NIGDY nie musieliśmy opróżniać zmywarki! Jak mamy brudne naczynia to wrzucamy je do zmywarki A, aż się zapełni, a czyste wyjmujemy ze zmywarki B. Nie musimy już odkładać naczyń i sztućców do szafek i szuflad.

Gamechanger. Nie wiem czy się sprawdzi z większą rodziną, ale na potrzeby naszej trójki całkowicie wystarcza. Jeszcze nie było sytuacji żeby brakowało nam jakiegoś naczynia. Trochę musimy kombinować - np. jak duży gar jest nieumyty to po prostu zmieniamy plany na obiad, ale to jest poświęcenie na które jesteśmy gotowi, aby nigdy więcej nie musieć opróżniać tej #!$%@? zmywarki.

#zwiazki #gamechanger #rozowepaski #kuchnia #wykopuczyzycia #tipykuchenne
  • 15
  • Odpowiedz
@Kris-T Genialne! Tylko zamiast dwóch zmywarek wystarczy mieć drugi komplet wkładów na naczynia. Można je łatwo i szybko wyjąć. Nawet dostęp do naczyń będzie łatwiejszy niz cały czas otwierać/zamykać zmywarkę.
  • Odpowiedz
@Kris-T kurde jaki piękny bait, w końcu coś świeżego. Naprawdę się uśmiałem
Jakos sobie nie wyobrażam podłączenia 2 zmywarek na raz, dziwne by były podwójne podłączenia gdziekolwiek zrobione.

Ale sporo osób sie złapało, brawo.
  • Odpowiedz
@Thaora: dowód anegdotyczny, ale moja 3 lata działa bez problemu, chociaż jestem w stanie w to uwierzyć, bo zanim się otworzy to jakoś tak dziwnie się napręża ten mechanizm przed otwarciem więc wcale nie jest powiedziane, że się kiedyś nie posypie. Że tak powiem: u mnie na razie działa;d
  • Odpowiedz
  • 0
@FirstWorldProblemz: mnie przynajmniej stać na dzianych rodziców, a co do dupy to kto to widział żeby co tydzień myć (no chyba, że jest się gejem, nie żeby było w tym coś złego [z ang. not that there is anything wrong with that {nawiązanie do jednego z odcinków 'Seinfelda' | Seinfeld to amerykański sitcom z przełomu lat 80' i 90' poprzedniego wieku| } ] ). ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz