Wpis z mikrobloga

#wojna #wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe W kontekście debaty nad przywracaniem zasadniczej służby wojskowej to ja się zastanawiam skąd oni będą mogli przyjąć rocznie około 180tyś. mężczyzn jeśli zostanie przywrócona. A ja tu piszę o wariancie w którym tylko nowe roczniki byłyby prane pod pobór a jeśli zostanie wprowadzony wariant w stylu poboru osób od 18 do 23/25/27 roku życia to będzie to prawie 2 miliony ludzi do przeszkolenia w warrancie do 27 roku życia.
  • 9
  • Odpowiedz
@getin: Tylko weź pod uwagę, że wojsko ma problemy z przyjęciem 200tyś ludzi na szkolenia które w większości nie trwają dłużej niż 2 tygodnie i realnie nic nie mają wspólnego z właściwym szkoleniem. Raczej jak wprowadzą to wariant selektywny jak w Norwegii
  • Odpowiedz
@getin: Przyjmują na okres 2 tygodni i większości to się sprowadza do ćwiczeń z rozkładania i składania namiotów także tak średnio sobie radzą. A WOT to 40tyś żołnierzy którzy się szkolą się szkoli 36 dni w roku.
  • Odpowiedz
@xKaminskipatryk: Dlatego obowiązkowa służba wojskowa jest po prostu nie realna nawet dla ludzi którzy mają obecnie 18-27 lat. Polska nie jest na coś takiego przygotowana. Polska ma 15 lat zastoju w szkoleniu takiej masy ludzi.
Nie wiem jak oni chcą to rozwiązać.
  • Odpowiedz