Wpis z mikrobloga

Dostałem "ofertę" od CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym) z opcją:
1. biorę na siebie = zapłacić 500zł + 15pkt
2. biorę na słupa = zapłacić za słupa 500zł + słup bierze 15pkt
3. jako właściciel pojazdu odmawiam podania kto prowadził i biorę na siebie 1000zł + 0 punktów

Gdzie tutaj troska o #jedzbezpiecznie , a nie tylko opresyjna chęć łupienia #kierowcy ?

Oferta przyszła z #redlight #krakow złapany na gasnąca zieloną strzałkę na #polskiedrogi podczas skrętu z Zakopiańskiej w stronę Tichnera. Doskonale wiem, że są tam kamerki, jeżdżę tamtędy praktycznie codziennie, ale jednak jako wyga dałem się upolować bandziorom łupiącym kierowców ;(.
Ok załapali mnie, bezsprzecznie załączona dokumentacja obrazuje, że wjechałem za sygnalizator na czerwonym bez świecącej się już strzałki. Takie są #przepisydrogowe , trochę jednak boli to 15pk bo jeszcze jeden taki "incydent" w przeciągu roku = odebranie prawka i zdawanie od nowa #prawojazdy
Patrząc na powyższe oferta 2 i 3 wydaje się opłacalna:
https://www.canard.gitd.gov.pl/cms/documents/20123/1105312/Wz%C3%B3r+o%C5%9Bwiadczenia+nr+3.pdf/c5aa0ce2-668e-1695-e58b-884f51c18200?t=1680626186438
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@MxS89: Potencjalnie ludzi w takiej sytuacji może wspomóc rodzina, zwłaszcza starsze pokolenie (babcia, teściowa, matka, dziadek, teściu, ojciec) które nie jeżdzi od 30 lat a posiada prawko. Po co finansowo wspierać opresyjny system i sponsorować więcej takich bandyckich urządzeń.
Ewidentnie ten system skonstruowany jest na trzepanie $ a nie zwiększenie bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
@gchmurka: Jest, jest a to w imię naszego bezpieczeństwa( ͡° ͜ʖ ͡°) Wymóg zainstalowania 1100 odcinkowych pomiarów prędkości też jest dla naszego bezpieczeństwa. A tam pal licho jak są dziury w drogach, niedoświetlone przejścia dla pieszych, źle zaprojektowane skrzyżowania, brak porządnego przeszkolenia młodego kierowcy, złe oznakowanie itd, itp. Grunt, że mandaty są wysokie ku uciesze ludu. W Twojej sytuacji jednak wolałbym zapłacić te 1k, bo jednak te
  • Odpowiedz
  • 0
@MxS89: Ale gdzie tu logika. Obecnie mam 0 pkt.

Mandat za niewskazanie kierującego wynosi 1000zł + brak punktów
Mandat na siebie to 500zł + 15pkt, kurs redukujący -6 pkt to koszt około 1000zł + stracony czas = 1500zł, 9pkt, stracony czas.
Potencjalny mandat na słupa który zapewne wybiera duża część kierowców = 500zł, słup i tak nie używa samochodu wiec punktu mu wiszą.

Opcja atomowa, podać obcokrajowca z poza UE jako
  • Odpowiedz
  • 2
@xionze: zdarzyć się może najlepszemu. Mamy taki sam system jak tutaj:
https://gazetakrakowska.pl/nowy-sacz-bedzie-mniej-mandatow-ale-wiecej-korkow-zielona-strzalka-na-rondzie-solidarnosci-wylaczona/ar/c4-18334537
oraz:
https://motoryzacja.interia.pl/raport-fotoradary/news-wlaczyli-system-red-light-i-powstalo-skrzyzowanie-grozy-prez,nId,7277248

Normalna sytuacja gdzie - wjeżdżasz na skrzyżowanie, zielona strzałka się świeci, zatrzymujesz się, patrzysz, czy nikt nie idzie, patzysz na sygnalizator. Strzałka gaśnie i bach mandat gotowy, bo masz 0,6s na reakcję co udowadniają w artykule.
  • Odpowiedz