Wpis z mikrobloga

Tak, tamten dziadek wybudował dom ale robił to własny i rękami i miał 4 dzieci ale zyjacych w standardzie teraz nieakceptowalnym


@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Masz pojęcie jaki był standard życia w Stanach pod drugiej wojnie? Bo o tym pisze autorka twitta.

w czasach komuny ludzie nawet nieźle sobie radzący żyli na poziomie najgorszego przegrywa teraz

W sensie mieszkali w wynajmowanym pokoju mając 30 lat, będąc wciąż singlem, pracując na zleceniu/dziele, bez urlopu, bez
Jakiś młotek napisał, że pól miliona na działkę potrzeba- potrzeba jak chcesz się wybudować w mieście wojewódzkim

jak wyjedziesz 20 kilometrów dalej to masz działki za psie grosze

A skąd miałem działkę? Kupiłem 800 metrów za kasę uzbierana z wynagrodzenia bo nie #!$%@?łem na żarcie na mieście i starbunia.


@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Racja, pół miliona za działkę w mieście wojewódzkim to kłamstwo. Tyle obecnie kosztują większe działki w miastach powiatowych xD Niezła odklejka
@Sarza01: bardzo dobrze napisane. Niestety powiększanie kapitału i rozwój gospodarki stał się szybszy i łatwiejszy niż zapewnienie ludziom tanich mieszkań w miastach. Budowanie mieszkań jest nadal tak samo trudne jak kiedyś, a robienie biznesu na dużym kapitale jest wyjątkowo łatwiejsze. No ale tak jak zwróciłeś uwagę, wszystko się może zmienic.
tylko ze dziadek nie siedzial 8h przed komputerem i sie nie #!$%@?, nie mial owocowych czwartkow ani caly dzien nie siedzial na bezproduktywnych spotkaniach tylko #!$%@?


@kinesin1000:

Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami

Całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali

Cała jego ciężka praca, wszystko było #!$%@? warte

Gdyby leżał całe życie, mniejszą czyniłby on stratę


( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CXLV: Ziomek sam zbudował dom. Tu jest głowny problem teraz każdy chce mieć wszystko na gotowo a to nigdy nie było tanie, a flipperzy zabierają tanie oferty z rynku, które taki handyman z zacięciem by sobie sam odremontował i wystawia dla gen z, które młotka same nie wbije ale nie ma problemu z braniem kredytu po same kule.
tylko Lambo i tylko willa jest OK, wszystko inne to gówno


@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Okej, widać że z młodym pokoleniem to ty nic wspólnego nie masz. Ludzie chcą szacunku w pracy, godnego traktowania nawet jeśli nie wykonują jakiejś skomplikowanej pracy, możliwości zakupy mieszkania przy jednoczesnym nie zagłodzeniu się. Proste, spokojne, nieskomplikowane życie.

Jeśli musisz jako argumentu używać jakichś własnych urojeń, to znaczy że nie masz argumentów.
@CXLV: świat się zmienia, zmienia się też gospodarka - z jednej strony faktycznie nawet główny naczelnik poczty w dużym mieście nie może sobie pozwolić na tyle co ten "mailman" z twita

z drugiej strony, za czasów tego jej dziadka nie było opcji pracy zdalnej z zacisza własnego mieszkania, nie było wizyt w restauracjach czy jedzenia na telefon co 2 dzień, nie było wycieczki w egzotykę tylko co najwyżej do innego miasta
ale ceny domów i tak były ZNACZNIE mniejsze niz obecnie w porównaniu do zarobków


@secs: Zacznijmy od tego, że pojęcie "cena domu" to była abstrakcja. Bo domy to się budowało, a nie kupowało.
@ryfke:

Produktywność cały czas rośnie, a efektów nie widać.


Jak mozna miec az takie klapki na oczach?
W porownaniu do mojego ojca kiedy byl w moim wieku ja mam:
- 300konne auto z masazami, kamerami 360, klimatyzacja, pierdyliardem asystentów
- sprzet do uprawiania sportow wodnych
- sprzet do uprawiania sportow zimowych
- karnet na silownie z nowiutkimi maszynami
- regularne wyjscia ze znajomymi
- wakacje za granicą
- netflix, yt i