Wpis z mikrobloga

Mireczki pomóżcie

Mieszkam w domu jednorodzinnym i od wielu lat korzystamy z Internetu Orange (router bez limitu ofc), niestety w naszej mieścinie ~30k mieszkańców akurat na mojej ulicy nie mogą poprowadzić światłowodu (wiązałoby się to z ogromnymi kosztami i wykopywaniem całej ulicy). Od wielu lat z rodziną męczymy się z maksymalnie 10mb/s downloadu XD. Gdy jedna osoba coś ogląda na YT w HD to w całym domu już nie da się korzystać przez 500+pingu. Co mam zrobić bez dostępu do światłowodu żeby uzyskać chociaż te 50 downloadu żeby każdy mógł swobodnie korzystać z neta? Jakieś propozycje? Słyszałem o routerach na kartę SIM bez limitu danych, ale jestem zielony w tym temacie.

#internet #technologia #siecikomputerowe #dostawcyinternetu #router #informatyka #sieci
  • 14
  • Odpowiedz
@wykopek01: Poszukaj aplikacji czy strony, która sprawdzi w której sieci masz najlepszy zasieg internetu LTE i kup sobię karte lub zrób abonament z tej firmy z najlpeszym zasiegiem i kup router na karte , ktory ksoztuje do 300 zł mniej wiecej
  • Odpowiedz
@wykopek01: jedna i druga opcja @kamil-wasniewski i @RiczardH niezła. U mnie poprowadzili światłowód równo dwa lata temu dopiero, wcześniej 10 Mbps i to przy dobrych wiatrach (bardziej niestabilne 2). W końcu wziąłem z orange internet firmowy stacjonarny komórkowy, w sensie całość szła z routera mobilnego ale był przypisany do 1 lokalizacji, czyli jak bym chciał kombinować z tym routerem mobilnie to zablokują. Minusem było to, że limit 1000 GB miesięcznie ale
  • Odpowiedz
  • 0
@RiczardH: jak to wygląda przy routerze na kartę? wkładam do środka, mam te 100down/10 uploadu załóżmy i nie mam miesięcznego limitu i wszystko jest git? bo problem w kartach SIM i mobilnym internetem polega na tym, że mam załóżmy zazwyczaj limit 30GB, wykorzystam go w parę dni i do końca miesiąca męczę sie na mega wolnym Internecie, na którym nie można zrobić nic innego oprócz wysyłania wiadomość przez Messenger ( ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@RiczardH: czyli
1. Sprawdzić oferty internetu mobilnego
2. Podpisać umowę z nowym dostawcą
3. Włożyć kartę sim do routera
4. Cieszyć się nowym Internetem 100mbs bez limitu? Podejrzanie dobrze to brzmi xD
  • Odpowiedz
  • 0
@RiczardH: okej, z tego co widzę to na mojej ulicy jedyny Internet bez limitu na kartę SIM jaki mi proponują to Internet firmowy Biurowy 5G Premium za 130zł. Teraz pytanie: osobiście korzystam z komputera i jestem podłączony kablem RJ do routera także z tym nie mam problemu, a domownicy? Jak sytuacja z WiFi przy takim routerze? Wszystko śmiga?
  • Odpowiedz
@wykopek01: Sami geniusze Ci tu podpowiadają żebyś się #!$%@?ł na minę.

Wejdź na dach swojej chaty - sprawdz w promieniu ok. 2km czy nie masz wysokiego budynku a na nim jakiejś opcji usługi światłowodowej (poszukaj też operatora na lokalni.pl). Dogadaj się z miejscem na takim budynku pod zamówienie usługi i doślij sobie we własnym zakresie Internet z budynku za pomoca np. Mikrotik Cube60AC - komplet urządzeń skonfigurowany i gotowy do działania
  • Odpowiedz
@wykopek01: No ja Cię proszę. Kupujesz dwa pudełka - skręcasz je zgodnie z instrukcją - wpinasz kable i celujesz w siebie na odcinku 1km. Działa to tak jakbyś sobie na tym dystansie pociągnął kabel. W czym problem? Jedyny klopot to dogadanie się z miejscem na instalacje gratów - ale ja się zwykle dogaduje ze wspólnotami/spółdzielniami bez problemu. Wiele juz takich tematów załatwiałem i da się to zrobić bez kłopotu.

Znajomi tak
  • Odpowiedz