Wpis z mikrobloga

tl/dr: jak zrobić, by ruch wychodzący na 1.1.1.1:50 został przekierowany na 1.1.1.1:70?

Mireczki, mam u siebie program, który strzela na domene example.com:50, co się resolvuje na 1.1.1.1:50. Chciałbym, aby ten program strzelał na 1.1.1.1:70, oczywiście bez przebudowywania programu. Jak mogę to zrobić?

Wykombinowałem tak, że dodałem wpis w hosts:
127.0.0.50 example.com

A potem przekierowanie:
netsh interface portproxy add v4tov4 listenaddress=127.0.0.50 listenport=50 connectaddress=1.1.1.1 connectport=70

No i działa, ale teraz cały ruch example.com jest przekierowywany na 127.0.0.50, a mi chodzi tylko o ruch dotyczacy portu 50. Macie pomysł jak to zrobić?

#programowanie #sieci #siecikomputerowe #cisco #routing #firewall #windows
  • 13
  • Odpowiedz
@becvvv: bo konkretnie, to rozwiązuje się problem tam, gdzie jest. A jak chcesz mieć problem i jednocześnie chcesz mieć rozwiązanie, to nie dziw się, że nikt nie traktuje cię poważnie.
  • Odpowiedz
@becvvv: Tak, uruchomić którąś z istniejących usług proxy i przepuścić przez nią ruch. Najpopularniejszą usługą jest Nginx. W google znajdziesz wiele tutoriali jak to zrobić. W skrócie wygląda to tak że masz odpaloną usługę NGinxa w sieci, która słucha na adresie i porcie X (domyślnym dla twojej aplikacji) i przekierowuje ruch na adres i port Y.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wykopyrek debilem jesteś czy tylko udajesz? Zadaje konkretne pytanie i nie interesuje mnie twoja opinia. Ciekawe czy na rozmowie kwalifikacyjnej jakbyś dostał taki problem i pytanie jakbyś to rozwiązał to też byś powiedzał takie bzdury
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wykopyrek nie mam możliwości zmodyfikowania tych programów, udrożnienia ruchu po porcie 25 i szukam alternatywnych rozwiązań. Jedno już znalazłem, o czym napisałem, ale nadal szukam sposobu jak zrobić to lepiej. Mam problem i go rozwiązuję. Mam rozwiązanie to szukam jeszcze lepszego, bo sądzę że jest. Ty natomiast zamiast podać rozwiązanie, to rozwlekasz się nad istnieniem problemu. Mnie interesują rozwiązania. Praca z takimi ludźmi jak ty jest irytująca. Przypominasz mi pewnego przygłupa który
  • Odpowiedz
Praca z takimi ludźmi jak ty jest irytująca. Przypominasz mi pewnego przygłupa


@becvvv: zwróciłeś uwagę, że szczekasz z pozycji osoby, która najprostszej rzeczy w IT (to co chcesz zrobić to odpowiednik posmarowania chleba masłem bez wbicia sobie palca do oka)?
Opowiadasz, jakim to trudnym człowiekiem jestem, rzucając inwektywami w co drugim zdaniu?
Cokolwiek robisz, twoja przyszłość zawodowa wymaga przemyśleń.
  • Odpowiedz