Wpis z mikrobloga

@Klepajro: @StdPtr @Hadolf_Itler @Slonievsky
Nie będę się licytował gdzie byłem a gdzie nie, ale swoje widziałem i jak dla mnie to poza wyjątkami jest #!$%@?, same północne Włochy mają w #!$%@? więcej do zaoferowania, niż nasz cały kraj. Góry, jeziora morza, ponad 1000letnia historia mist I miasteczek nie skażona tak bardzo komunistyczna zabudowa.
Podobnie na wybrzeżu Hiszpanii od Barcelony po costa del sol.
Francję tylko na ig faktycznie tylko widziałem, ale
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: ło panie, toś #!$%@?ł. Oczywiście, że miasta zachodniej Europy, te, których wojna mocno nie doswiadczyła są znacznie większej skali niż np. żenująca starówka w Warszawie, ale jak ma być inaczej jak to było miasto prawie zrównane z ziemią? No ale tak, jak u nas się ludzie trzęsą nad pojedyńczymy, zachowanymi starymi kamienicami, to tam są często całe kwartały takich i człowiek nie wie w którą stronę patrzeć.
ALE gadanie, że
  • Odpowiedz
  • 27
W POLSCE NIE MA CIEKAWEJ STATEJ ARCHITEKTURY XDDDD Chryste panie


@Klepajro Jest, ale koledzy wyżej trochę racji mają. Polska w średniowieczu i później była krajem słabiej zaludnionym, biedniejszym i dojeżdżały nas póżniej wojny. Na dodatek to nam przywożono wszelki know-how (osadnicy niemieccy, flamandzcy, walońscy, architekci z Włoch), więc siłą rzeczy byliśmy nieco do tyłu.

Żeby nie było, ja akurat Europę Środkową i Wschodnia lubię i zwiedzam ją znacznie, znacznie częściej niż zachodnią,
  • Odpowiedz
  • 5
@TakiSeLogin

@Klepajro: @StdPtr @Hadolf_Itler @Slonievsky

Nie będę się licytował gdzie byłem a gdzie nie, ale swoje widziałem i jak dla mnie to poza wyjątkami jest #!$%@?, same północne Włochy mają w #!$%@? więcej do zaoferowania, niż nasz cały kraj. Góry, jeziora morza, ponad 1000letnia historia mist I miasteczek nie skażona tak bardzo komunistyczna zabudowa.

Podobnie na wybrzeżu Hiszpanii od Barcelony po costa del sol.

Francję tylko na ig faktycznie tylko widziałem,
  • Odpowiedz
  • 7
@Klepajro

@TakiSeLogin no i to właśnie tylko pokazuje że ty nigdzie nie byłes xD sam Paryż to już w centrum jest mega syf o miastach we Włoszech nawet nie ma co wspominać. Wstaw jeszcze zdjęcie polskich miasteczek z lat 2000 i z okresu kampanii wyborczej żeby podpiąć swoją teze


Paryż mega syf xddd, sam #!$%@? jakbyś Paryż tylko na filmach z głównej widział. Paryż ma taką ilość przepychu, ciekawych miejsc i zabytków
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin:

co się dziwić jak tam turystycznie ma więcej wartości byle miasteczko niż to co u nas


Otóż to. Kocham Polskę, ale jak ktoś #!$%@? jak tu pięknie to mam w głowie takie xD Mamy ładne zabytki, ale bez porównania z choćby tymi krajami na obrazku. Wiem, że to też wina wojen i komuny, ale co z tego. Mamy piękną naturę, krajobrazy, ale takich gór jak Bieszczady to w świecie jest
  • Odpowiedz
  • 1
@jabol6000 jaka to prawda, jak mnie #!$%@? amerykanie w filmach, którzy jadąc do Europy nie mówią do jakiego kraju, bo dla nich EU to jakby jeden kraj.
  • Odpowiedz
@jabol6000 mnie się w Stanach ostatnio Amerykanka spytała (jak usłyszała że gadam w obcym języku) czy jestem z Holandii, bo ona kiedyś była w Holandii. Zabrzmiało to tak jakby innych europejskich krajów nie znała w ogóle xd
  • Odpowiedz