Wpis z mikrobloga

Wszyscy zgodzimy się, że do IT idzie bardzo dużo osób z problemami. Ludzie typu kujony, słabe umiejętności społeczne, wycofani, z kompleksami, problemy z asertywnością itp. Gdy trochę popracują w tym IT albo czasem dzieje się to już na studiach zaczynają mieć bardzo duże ego i wywyższać się nad resztą "nie-IT". Jednak te ich problemy nadal siedzą głęboko w nich i efekt tego widzimy teraz gdy IT przestało być spokojnym miejscem dla takich ludzi i zaczyna się czegoś od nich wymagać jak np dobre umiejętności miękkie i już siedzenie przed komputerem po nocach nie jest wystarczające. Stąd ten cały płacz o kryzysie, bo myśleli, że klepanie w komputer jest wystarczające, a tu trzeba się dostosować do zmian spowodowanych przez AI. Będzie tylko gorzej z tym płaczem, bo teraz wychodzą z nich ich wszystkie lęki, których nigdy nie potrafili kontrolować, a skrywali je w sobie przez całe życie.

#programowanie #programista15k #pracbaza
  • 12
@FedoraTyrone:

Mnie najbardziej zaskoczyło w życiu to, że wpajano mi od małego by się uczyć i tak dalej. Wtedy będę mieć stabilną pracę, żyć w miarę bez stresu i mieć spokojną przyszłość.

Skończyłem liceum mat-fiz, pisałem maturę rozszerzoną z fizyki i matematki. Potem skończyłem Politechnikę na kierunku informatyka - mgr. inż. 5 lat dość ciężkich studiów. Teraz mam 6 lat pracy stażu za mną jako Java Developer i pracuję w korporacji
@FedoraTyrone wg mnie te kujony, słabe umiejętności społeczne, wycofani zaczynają mniec kompleksy i problemy z asertywnością bo w szkole programują nas do bycia niewolnikami w pracy i dzieciaki którym uczyć się nie chce mają za hobby gnębienie innych. Gdyby to inaczej wyglądało to nikt by nie miał kompleksów i problemów o których piszesz bo gdy dasz dziecku odpowiednie warunki do rozwoju to ono będzie miało zdrową pewność siebie i poczucie własnej wartości,
@FedoraTyrone

Wszyscy zgodzimy się, że do IT idzie bardzo dużo osób z problemami. Ludzie typu kujony, słabe umiejętności społeczne, wycofani, z kompleksami, problemy z asertywnością itp. Gdy trochę popracują w tym IT albo czasem dzieje się to już na studiach zaczynają mieć bardzo duże ego i wywyższać się nad resztą "nie-IT". Jednak te ich problemy nadal siedzą głęboko w nich i efekt tego widzimy teraz gdy IT przestało być spokojnym miejscem dla