Wpis z mikrobloga

Idą #swieta i wszyscy robią porządki, padło i na mnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Po 10 latach trzeba było już wymienić sprzęt na nowszy, przy okazji przeprojektować trochę sieć, wymienić patchcordy w szafach.
Pomijając dłuuugą inwentaryzację wszystkich kabelków, vlanów, odkrywanie różnych dziwnych połączeń, konfigurację nowych sprzętów - cała operacja w kompleksie z pięcioma serwerowniami zajęła mi skromne 19 godzin xD Z godzinę straciłem na samym rozpakowywaniu patchcordów - głupi jestem, trzeba było przywieźć do domu i zatrudnić do tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Efekt końcowy może nie nadaje się do tagu #adminboners ale uważam, że i tak dobrze wyszło. W załączniku kilka fotek przed/po.

Co się nachodziłem kilometrów i schodów to moje. Najlepiej było jak trzeba było na drugi koniec kompleksu iść bo śrubokręta zapomniałem (ʘʘ)

Teraz jeszcze przygotować wymianę głównego routera, serwera, UPSów i będzie gites ( ͡ ͜ʖ ͡)

#siecikomputerowe #sieci #serwerownia #serwery
enron - Idą #swieta i wszyscy robią porządki, padło i na mnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Po 10 latac...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@enron: Wydaje mi się że tam nie ma roboty na 19h pracy - ale jeśli robiłeś to pierwszy raz to rozumiem. Ja swego czasu porządkowałem u siebie całą serwerownię - łącznie było to ponad 1000 patchordów do opisania. Mi to zajęło łącznie tydzień pracy wraz z przerobieniem zasilania. A początkowy kibel wyglądał tak :
brokenik - @enron: Wydaje mi się że tam nie ma roboty na 19h pracy - ale jeśli robiłe...

źródło: IMG_20171022_165630 (1)

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@brokenik: może to czas z robieniem dokumentacji, o której wcześniej nikt na wet nie pomyślał


@wypokowy_expert: dokumentację zrobiłem, ale te 19 godzin to była sama fizyczna robota. Rozpinanie patchcordów, demontaż starych urządzeń i montaż nowych, weryfikacja gniazdek w switchu przy użyciu testera instalacja nowych patchcordów, weryfikacja sieci w pomieszczeniach, spisanie nowych podłączeń. No i kilometry schodzone między serwerowniami. Plus kilka fuckupów - z godzinę się nalatałem między skrajnymi serwerowniami wymieniając
  • Odpowiedz