Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o agencje które śledzą internet.
Czy tutaj głównym progiem wejścia jest nazwijmy to infrastruktura sprzętowa czy bardziej oprogramowanie?

[edit]
w celu doprecyzowania:
Mam na myśli komercyjne firmy którym zlecasz aby śledzili wszelkie informacje o Tobie, czy ktoś pisze dobrze źle (analiza sentymentu) itd. Jest nawet bardzo znana firma w Polsce na tym rynku.

#programowanie #komputery #programista15k #pytanie #pytaniedoeksperta #devopsiarz
  • 8
  • Odpowiedz
@Anihilacja_entropii: zlecenie kogoś wyżej, kto legitymizuje takie działania. Agencje rządowe, organa władzy (raczej) wykonawczej... itd. Bo bez tego śledzenie to raczej tylko zbieranie i przetwarzanie ogólnodostępnych danych, bez tego co w takim śledzeniu jest faktycznie istotne, czyli danych osobowych.
  • Odpowiedz
@kosmita: Chyba mówimy o czymś innym. Mam na myśli komercyjne firmy którym zlecasz aby śledzili wszelkie informacje o Tobie, czy ktoś pisze dobrze źle (analiza sentymentu) itd. JEst nawet bardzo znana firma w Polsce na tym rynku.

Nie potrzeba do tego żadnych zezwoleń itd.
  • Odpowiedz
to co piszesz można zrobić bez wiedzy na temat security. Wystarczy mieć punk zaczepienia i na jego podstawie znaleść wszystkie social media danej osoby


@Saly: hm... ale to nie działa tak, że wyszukujesz socjal media danej osoby(lub firmy), tylko wyszukujesz wszelkie wzmianki o tej osobie, na wszystkich socjlamediach, forach, artykułach itd. itd.
  • Odpowiedz