Wpis z mikrobloga

z powodu braku miejsc nie mogę kupić przez internet biletu na pociąg. czy uda mi się kupić go w kasie na dworcu? albo u konduktora (o ile się zmieszczę)? jeśli konduktor odmówi sprzedaży to co się stanie? PKP Intercity

#pkp #pociagi
  • 12
  • Odpowiedz
@MadIen: Siadaj gów,,,, opowiem Ci historie...
Kiedyś #!$%@?łem się na moją lubą i wyszedłem z domu z jakimiś nic nie potrzebnymi rzeczami bo miałem 184%oo. Wsiadłem w intercity bez biletu i uwaliłem sie na fotelu i poszedłem spać...

Zostałem obudzony przez kontrole przy której #!$%@?łem wszystko z plecaka i z kieszeni i zapytałem jakimi rzeczami moge zapłacić... Proponowałem dowód żeby kredyt wzięła na niego i różne rzeczy...

Pech a zarazem szczęście
  • Odpowiedz
@MadIen: A co to za pociąg? Bo jeśli jedzie na ezt (Dart, Flirt), to tutaj sprzedaje się bilety tylko na miejsca siedzące, wtedy w kasie nie kupisz, a przed wejściem trzeba zapytać konduktora, czy jest miejsce. Nawet jeśli nie będzie, to jak się uprzesz, to możesz jechać, ale wtedy jest opłata dodatkowa 150 zł: https://transinfo.pl/interwencje/oplata-dodatkowa-w-wysokosci-150-zl-od-osoby-w-pkp-intercity/
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker robisz tak kochana wbiegasz do pociągu bardzo zdyszana i mówisz Nie zdążyłam kupić biletów w kasie bo była wielka kolejka i jeśli mówisz to konduktorowi I wtedy nie powinien ci dać dodatkowej opłaty ale musisz zrobić to przekonująco ja tak zazwyczaj robię jak już naprawdę nie chce mi się iść do kasy.
  • Odpowiedz
w appce IC jak nie maj miejsc siedzących to pyta czy chcesz kupić bilet „bez gwarancji siedzenia” czy jakoś tak, ale nie wiem jak to działa w pociągach tylko z rezerwacją miejsc, kupowałem na taki wagonowy skład i zadziałało, 15min przed podróżą
  • Odpowiedz
  • 1
@choochoomotherfucker: ojej, ja zatrzymałam się w czasach kiedy można było po prostu zgłosić się do konduktora i kupić od niego bilet (płacąc dodatkowe 20 zł za wydanie). Nie jestem na bieżąco ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Na szczęście problem się rozwiązał, bo ktoś zwrócił bilet i udało mi się normalnie go kupić
  • Odpowiedz
@dethklok jak pociąg jest objęty całkowitą rezerwacja miejsc to nie ma czegoś takiego jak zakup bez gwarancji. Jedyna opcja to zgłoszenie się do konduktora przed wejściem do pociągu, jeżeli jest wolne miejsce to można jechać a jak nie to nie da rady. Jak wjedziesz mimo braku miejsc to się płaci ekstra 150 PLN opłaty dodatkowej
  • Odpowiedz
@Piskariota15 Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem
  • Odpowiedz