Wpis z mikrobloga

@Rumpel: świetny sprzęt, dla mnie bardzo wygodny w trzymaniu. Idzie odpalić na nim większość guer z ostatnich lat bez problemu. Teraz ogrywam Strażników Galaktyki i Finał Fantasy XV. Na decku ukończyłem Kingdom Heartsa 3. Linux wydawać się może straszny jak ktoś z nim prędzej nie miał styczności jak ja, ale idzie bez problemu ogarnąć funkcjonalność rzeczy jak na Windowsie. No i touchpady w Decku imo zjadają resztę tego typu sprzętu
  • Odpowiedz
@Rumpel jeśli chodzi o wygodę użytkowania w sensie dosłownym to deck mały nie jest i nie jest najlepszą opcją do używania w zatłoczonym autobusie (wykonalne ale nie polecam). W rękach leży bardzo dobrze, jest fajnie wyprofilowany, tym niemniej będąc handheldem i tak po jakimś czasie powoduje drętwienie rąk i takie tam - jeśli używałeś kiedyś switcha to wiesz jak jest - wystarczy robić krótkie przerwy żeby tego uniknąć. Ekran i w modelu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@IkeBroflovski dzięki za odpowiedź. Planuje kupić wersję 512GB i ewentualnie potem bawić się w wymianę dysku. Ze switch-em miałem trochę do czynienia więc wiem o czym mówisz.
  • Odpowiedz
@Rumpel: w pozycji leżącej polecam położyć sobie na brzuchu futerał i na nim oprzeć decka. Wtedy robi się całkiem wygodnie bo jednak deck do lekkich nie należy.
  • Odpowiedz
@Rumpel: Ogólnie mogę polecić, ale trzeba być świadomym tego, że wydajność jest na poziomie jakiegoś budżetowego laptopa biurowego i przyjemnie się na tym gra tylko w emulatory, retro gry i jakieś pixel indyki, do nowych gier typu CyberPunk polecam RemotePlay z mocniejszego kompa, chyba, że lubisz konsolowe doświadczenie na poziomie 25-30fps z grafiką na poziomie ziemniaka obranego przez dwulatka. Do minusów mogę jeszcze dopisać jakość wykonania i tandetny plastik, więc polecam
  • Odpowiedz
@Rumpel: Mam go niemal od premiery i obecnie moge go polecic.
Do gier ze steam masz wbudowane warstwy translacyjne oraz strone Proton DB.
Do gier spoza steam np z 16 bit stare gry mozna uzyc aplikacji Lutris. Aplikacja ta pozwala na instalowanie plikow .exe
Warto zaznaczyc ze translacja pozwala na uruchamianie gier ze starszych wersji windowsa ktore trudno sie uruchamia na W11.

Oczywiscie jesli Steam to za malo, to nauka nowego
  • Odpowiedz