Wpis z mikrobloga

Socjaldemokraci - podatki progresywne
Kapitaliści - podatki liniowe
Polacy - podatki regresywne.

Od słynnego 15k to wgl powinno być "co łaska". Wiecie teoria skapywania, on kupi 3 mieszkania, a wam skapnie jedno wynająć po atrakcyjnej cenie(cenie rynkowej). Dzięki temu, że np. dentysta jest na b2b to ja płacę zalewie 200 zł za konsultacje 10 min. Pan programista przecież zawsze może olać Polskę i NFZ następnie udać na Zachód i tam nie płacić podatków.

#ekonomia #gospodarka #pracbaza #nieruchomosci
Pompejusz - Socjaldemokraci - podatki progresywne
Kapitaliści - podatki liniowe
Polac...

źródło: temp_file918305128028911064

Pobierz
  • 77
@ZielonyRozpustnik: @reaktor_bez_bolca jeśli klient ma przykładowo 10ml zł, a produkt końcowy kosztuje 11mln zł to nie masz klienta albo obniżasz cenę. Każdy z tych podatków wpływa na cenę, każdy z tych podatków uderza w twój zysk i każdy ma inną charakterystykę. Zwracam uwagę, że to w jaki sposób przedstawia się vat jest po prostu żenujące bo to zaciemnia ten obraz o którym mówię.

@ZielonyRozpustnik mocny senior? akurat sam mam niewiele więcej
@Hatespinner: no ale co ma składka zdrowotna do Zusu czy ubezpieczenia chorobowego? Przecież nie o tym jest dyskusja. Czy wy "cieciembiorcy" znacie inne słowo niż nie opłaca? Nic się wam nie opłaca, to przejdz na UOP zobaczysz czym jest potężne państwowe dildo które #!$%@? nas w dupe co miesiąc. Spieramy się o to samo w gruncie rzeczy, czyli o niesprawiedliwość. Uważam (chyba tak jak ty?) Że składka zdrowotna dla UOP I
@Hatespinner: no i czy jest w tym czymś coś złego? Przecież na UOP jest dokładnie tak samo. Zarabiasz dużo > płacisz wysokie składki > dostajesz wysokie l4, a co Januszu chciałbyś bez składek dostawać 100% ? Ile jeszcze z moich podatków ma iść na Wasze gownobiznesy ?

Ciciembiorcy w Polsce są jak krokodyle, takie gęby wielkie po subwencje i ulgi, a takie rączki krótkie do tworzenia cywilizowanych miejsc pracy. Połowa micro
@Pompejusz: ale służbę zdrowia to sobie sam opłacaj, a nie wołasz do nas "kierowniku daj...."

Jak wychodzi, że służba zdrowia kosztuje 192 miliardy, a jest nas na przykład 38 milionów to niech każdy płaci po 5100zł i już, a nie jakieś procentowe stawki.

Jak idę do apteki to antybiotyk nie kosztuje 3% mojej pensji jak w jakiejś lewackiej utopii, tylko 45zł. Państwo powinno gówno obchodzić ile zarabiasz, chcesz korzystać to płacisz
@Xahil: nie żadne progi tylko budżet wychodzi 700 mld to każdy obywatel płaci równowartość 700 mld / ilość obywateli. Państwa nie obchodzi ile zarabiasz, tyle kosztuje utrzymanie, twój problem czy masz czy nie.

Wychodzi za dużo? no to może nie bądźmy tacy rozrzutni i obniżmy trochę wysokość wydatków, jak w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Xahil: bez odpowiedzialności zbudujemy gówno. Już nauczyli polaczków, że bogatszy sąsiad im wszystko kupi i zasponsoruje. Dziekuję bardzo.

Ps. wychodzi 18,5k rocznie. Nie dochodowego, tylko wszystkich opłat łącznie jakie państwo od ciebie pobiera do budżetu, dochodowego, vatu, akcyz, pcc i innych. Przy obecnej minimalnej pensji 5 180,64zł to jest bardzo mało.
@trololo55: 700mld, pracuje 15mln na moje wychodzi 46 tys. Rocznie. Uważasz że takie opodatkowanie jest sprawidliwe? Blisko 30% osób zatrudnionych pracowało by za 500 zł miesięcznie? Czy masz na myśli podatek pogłówny, czyli ja musiałbym zapłacić to za moich niepracujących rodziców i dwójkę moich dzieci? Co tam, to tylko 200 tys rocznie. Pan Dominik Kulczuk który wcześniej wstawał i roznosił ulotki napewno był by z tego dumny.
Przecież to jest tak
@Xahil dostajesz od najniższej krajowej. Na ryczałcie w poprzednim roku brałem 1 dzień na L4 to mi wypłacili 70 czy 80 zł. To nie jest 80% mojej dniówki, ba, to nie jest nawet 30% mojej dniówki.
@Xahil: to nie będzie kraj dla biednych ludzi ()

tyrasz na 4 inne osoby, płaczesz, że ciężko więc chciałbyś abym ja też na te twoje osoby tyrał wtf XD
Przecież to jest tak #!$%@? pomysł że nawet konfederacja go nie postuluje xD


@Xahil: wlasnie to chyba z tego wysrywu mentzenskiego wzielo sie to jaranie wykopkow podatkiem poglownym https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/niedawno-otrzyma%C5%82em-pytanie-jak-chcia%C5%82bym-zlikwidowa%C4%87-pit-i-cit-nie-powoduj%C4%85c-za/1213534822041052/
ale mentzen juz dawno sie z tego wycofal, bo nawet dla konfiarzy to bylo za glupie. ofc, jak widac, na wykopie dalej sa takie swiry ktorym ten pomysl sie podoba xdd pokaz takiemu wykopkowi kiedys kalkulator to mu sie leb uszkodzi jak
SmugglerFan - >Przecież to jest tak #!$%@? pomysł że nawet konfederacja go nie postul...

źródło: kd8j7nbm2j971

Pobierz
@trololo55: ty byś tyrał na dwie, ja na dwie, a Pan Dominik Kulczyk na dwa tysiące dwieście dwie. Każdy z nas był by zadowolony bo tylko mały % naszej pensji szedł by na podatki, w zamian osoba na chodniku odpłacała by się uśmiechem za uśmiech, a nie kosą pod zebra i #!$%@? portfela.
@Xahil: wiadomo, demokracja, niech kulczyk tyra na nas xD ale czekaj stefan, jak to Pan kulczyk nam tu #!$%@?, kto teraz będzie na nas tyrał?

To jest właśnie ta polaczkowa mentalność, o której pisałem wcześniej, najlepiej aby sąsiad nam wszystko sponsorował xD

@SmugglerFan: niektórzy po prostu umieją liczyć i widzą ile dodatkowych osób utrzymują. A w zamian z wdzięczności są wyzywani od wyzyskiwaczy, januszy, pasożytów, krwiopijców itd A przecież wiadomo,