Wpis z mikrobloga

#emigracja
#niemcy
#holandia
#uk

Apropos wpisu tego fizola z gorących.

Weźcie mi wytłumaczcie czemu wy jak te robaki w karaluszych warunkach zapieprzacie fizycznie na zachodzie śpiąc w warunkach gorszych niż pies w budzie czy kura w chowie klatkowym i zapieprzacie po 12h dziennie po to żeby przywieźć byle gówno do kraju? W Polsce minimalna teraz 4300 to na reke jest z 3300 a żeby pracować na minimalnej to trzeba się ostro postarać przy rynku pracownika.
Nawet w biedronce czy lidlu płacą już po 6.5k a na magazynach tez tyle można wyciągnąć.
Plus na zachodzie zawsze będziecie tymczasowymi pracownikami a przecież nie będziecie pracować fizycznie do 40. A w Polsce zawsze w stabilniejszej pracy możesz awansować wyżej i pracować mniej fizycznie np. Zostać kierownikiem magazynu lub przejść do biura do kompa jako logistyk

Serio chodzi mi o to czy wy jesteście w stanie spojrzeć sobie w lustro i powiedzieć że "jestem homo sapiens"? Zapieprzacie na jakichś aryjskich grubasów co się dorabiają na waszej ciężkiej pracy przez co oni nie muszą iść pracować a ich gospodarka rośnie.

Kiedyś ludzie wyjeżdżali na pracę sezonowe na zachód i w ciągu roku dwóch byli w stanie kupić w Polsce mieszkanie czy postawić dom. A wy teraz zbieracie truskawki czy szparagi albo na magazynach po to żeby 300 euro więcej dostać?

Śmiejecie się husarze z muzułmanów że leżą na socjalu i nie pracują i Niemcy muszą ich utrzymywać. Zgadza się bo Muzułmanie są widocznie w hierarchi społecznej wyżej od was p0laczki i nie zniżą się do takiej poniżającej pracy jak wy.

Odpiszcie w komentarzach i zaznaczcie odpowiedź w ankiecie

Czy pracując jak robak na zachodzie czujesz się jak człowiek?

  • Tak 45.9% (128)
  • Nie 54.1% (151)

Oddanych głosów: 279

  • 23
  • Odpowiedz
@Ziomek420: bo tworca tego tematu jest bardzo odklejony możliwe że mama utrzymuje jeszcze. W Holandii tak jak piszesz spokojnie dostaniesz tygodniowo 300 -600 euro co tydzień. Do tego juz po mieszkaniu. W Polsce zarobi zwykły fizyk 3000 - 5000 netto a musi jeszcze opłacić lokum, wynajem .... Napisal że 6500 w Lidlu czy biedronce xD
  • Odpowiedz
W Holandii tak jak piszesz spokojnie dostaniesz tygodniowo 300 -600 euro co tydzień.


@macjaos:
I ile z tego odłoży?

Do tego juz po mieszkaniu.


*po łóżku.

W dzisiejszych czasach lepiej zatrudnić się w jakimś kołchozie pokroju Brembo i znaleźć pokój gdzieś po drodze tego bezpłatnego transportu. Zarobi się praktycznie tyle samo, ale bez mieszkania w zagrzybiałych barakach z losowymi ludźmi i pracując na sto razy lepszych warunkach niż w jakichś obozach
  • Odpowiedz
@Errad: no nie wiem, ja robiłem rok temu w Niemcach przez polską agencję i po odliczeniu mieszkania ( spoko standard naprawdę, lepiej jak mam w pl) miałem 2k euro i gdybym nie wydawał na dziwki i zioło to bym i 1.5k z tego odłożył ale i tak koło 1000e zawsze miałem odłożone
  • Odpowiedz