Wpis z mikrobloga

@Androo: To zależy od formy opodatkowania, czynny/zwolniony podatnik VAT, czy są pracownicy, ilość dokumentów. W mojej okolicy stawki zaczynają się od 200 netto.
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: Właśnie widzę że w moim banku jest księgowość przy zakładaniu konta na firmę. W miarę te prowadzenie online jest proste?
  • Odpowiedz
@Androo tak, z dobrym programem bardzo proste. Ale trzeba zainwestować z 20h w pierwszych miesiącach na dokształcenie się i naprawę błędów jakie się zrobi;)( ja np złapałem się na tym że data wyrejestrowania w ZUS to nie jest ostatni dzień okresu tylko pierwszy dzień po ostatnim dniu, więc jak się zmienia kody w ZUS to się podaje ta sama datę przy wyrejestrowaniu i rejestrowaniu). A potem całe JDG robisz w 15 minut
  • Odpowiedz
nowa głównie o JDG


@Androo: na JDG możesz mieć pracowników, możesz mieć setki faktur miesięcznie albo jedna faktura przychodowa i ryczałt bez VAT. I stawki między tymi przypadkami są totalnie różne
  • Odpowiedz
@Androo: za 1 pracownika dodatkowe 30-50 za DRA i kadry, 20 FV to podstawowy pakiet na skali +vat powiedzmy pomiędzy 200-250 o ile nie przekracza tych 20-25 fv mcznie, inaczej tak 300-350. Kasa fiskalna nic nie ma do rzeczy.
  • Odpowiedz
@Androo: no i to wsio zależy od tego czy chcesz online w jakimś infakcie, to może taniej wynieść od księgowej z twojego miasta, a jak stacjonarnie u księgowej to stawki duużo zależą od miasta w którym mieszkasz (biuro), a jeszcze mniej prywatnie u jakiejś.
  • Odpowiedz
  • 0
@thighslapper0: rozumiem. W porównaniu księgowa vs księgowość online ile mogę zaoszczędzić? Pytanie też czy laik jest w stanie ogarnąć ten system i sam prowadzić księgowość.
  • Odpowiedz
@Androo laik, ale taki super zielony i jeszcze na vat - nie. Nie wiem ile zaoszczędzisz na ksiegowosci online vs stacjonarnie, masz google to wyszukaj biura w swojej okolicy i powchodz na strony internetowe księgowości online. Jest tez w wiekszych miastach w biurach stacjonarnych opcja wysylki dok. online skanem do ich systemow OCR. Gdybys byl bez vat to bym sama tobie złożyła propozycje wspolpracy.
  • Odpowiedz