Wpis z mikrobloga

Czy dla 60 letniej osoby, która:

robi maksymalnie 1500 km rocznie (maksymalne trasy 10 km w jedną stronę)
porusza się z prędkością maksymalną 70 km/h
nigdy nie wyjeżdża na drogi ekspresowe/autostrady
przy bardzo złych warunkach w ogóle nie wsiada do samochodu

opony całoroczne zamiast dwóch kompletów opon (zimowych i letnich) to dobre rozwiązanie?

Mama stoi przed zakupem dwóch kompletów opon do swojego Grande Punto i zastanawiamy się czy jest sens kupować dwa komplety opon czy jeden komplet całorocznych wystarczy.

#samochody #motoryzacja #opony
Vojak - Czy dla 60 letniej osoby, która:

robi maksymalnie 1500 km rocznie (maksymaln...

źródło: opony

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Vojak całoroczne jak najbardziej spoko tylko jak wyżej z górnej półki, przy takich przebiegach opony wywali się ze starości a nie zużycia więc lepiej wziąć opony premium które najczęściej wytrzymają więcej lat zanim guma straci swoje właściwości, no i oczywiście będą bardziej bezpieczne i najczęściej cichsze niż budżetowe
  • Odpowiedz
@Vojak: A mieszka we Wrocławiu czy w Zakopanem? Ale zimy nigdy nie przewidzisz. Trafi się zima stulecia i może mieć problemy na tych całorocznych. One są dobre do samochodów AWD. Chyba przychyliłbym się do opinii wyżej, żeby jeździła na dobrych zimowych z gęstym/drobnym bieżnikiem.
  • Odpowiedz
@Vojak: Ja w Punto miałem całoroczne Dębica i 10k rocznie było robione na i 2 letnie w śniegu były lepsze niż jakiś tam zimowy szrot a tyle co wy robicie to bez sensu dwa komplety tym bardziej w takim aucie
  • Odpowiedz
porusza się z prędkością maksymalną 70 km/h


@Vojak: Szczerze? Jak dla mnie może kupić nawet całoroczne z mocno średniej półki i tak będzie dobrze. Pytanie czy mieszkacie w górach lub macie gdzieś pagórki na których może leżeć śnieg i tyle. Ewentualnie zimówki jak napisali
  • Odpowiedz
@Vojak całoroczne , ze 3 lata wystarczą , przy śnieżycy nie wyjeżdżać z garażu, kupić jakieś lepsze np hankooki, to jest dużo lepsza opcja niż jazda na miękkich zimowkach w lecie. Noi rotować i wyważać co rok bo kilka lat będzie różnica w głębokości bieżnika
  • Odpowiedz
@Vojak: Ja mam w 300 konnym aucie i w dwóch poprzednich miałem całoroczne. Nigdy już nie wrócę do sezonowych, same zalety, żadnych wad - szczególnie gdy za wymianę zaczęli wołać powyżej 100zł. Tylko muszą być w miarę dobre ze znaczkiem M+S.
  • Odpowiedz