Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci w #newsweek historia Baśki która chce kupić sobie większe mieszkanie, zarabia powyżej średniej krajowej ale doradca jej zasugerował żeby wirtualnie wynajęła swoje mieszkanie. Baśka robi przelew koleżance i dostaje kasę z powrotem jako czynsz.

I w tym momencie mam zgrzyt bo jestem na etapie brania kredytu hipotecznego i bank zażądał ode mnie i od żony całej historii transakcji z ostatnich 6 miesięcy. Jeśli bank zażąda czegoś takiego od Baśki to będzie jak wół że te 3tys które dostaje z wynajmu to są jej pieniądze.
Więc albo doradca finansowy jest idiotą albo autor tej historii.
Operator_imadla - #nieruchomosci w #newsweek historia Baśki która chce kupić sobie wi...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 8
Jak można zamienić 30m2 na Ochocie na 60m2 w Markach


@pamareum: Bardzo prosto, jedno sprzedajesz, drugie kupujesz. W Markach mieszkanie 60m ~600-700k. Na ochocie 30m ~500-600. 100k różnicy w cenie xD Ale by się fajnie mieszkało z dwójką albo trójką dzieci na 30m.
@GOHAN Przemek jak widać musiał jeszcze większy kredyt na mieszkanie w Markach wziąć. Poza tym mieszkając nawet na 60m2 nie robi się dwójki dzieci chłopie xD
@pamareum: Robi się. Ludzie na 40m mieszkają i mają troje dzieci. Nie każde dziecko jest planowane. Ja, jakbym miał mieszkanie 30m na Ochocie to bym je wynajął i w Markach (czy tam gdziekolwiek indziej) kupił te 60m na kredyt.
@pamareum: Prezerwatywy, w idealnych warunkach dają 98% skuteczności. Przy normalnym użytkowaniu, często niekoniecznie dobrym, 85%. A jak ktoś ma pecha to i palec w dupie złamie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Operator_imadla: Baśka miała fajny biust, ale pusty łeb. Jeśli już nawet chciała robić taki manewr to każdy logicznie myślący człowiek by ta kasę koleżance dawał w gotówce do łapy. Ale generalnie nie kumam tego przekrętu, za dużo ryzyka. koleżanka jej zrobi jakiś numer, podatek od najmu też trzeba płacić i pit oddzielny rozliczać... Przekręt