Wpis z mikrobloga

@hidden1967: W mieszkaniu masz wodę, prąd, ogrzewanie. A wszelkie prace konserwacyjne bloku są robione przez spółdzielnie.
Dodatkowo masz czasami windy, nie musisz przejmować się wichurami, ani ulewa.
  • Odpowiedz
@Reanef: Tak, ale w mieszkaniu to wystarczy tylko filtry od wentylacji wymieniać, co jakiś czas malować i wpuszczać kontrolerów od wentylacji oraz gazu albo elektryki.
  • Odpowiedz
@Chrystus: no tak ale to kwestia ubezpieczenia tak samo jak przegląd w pojeździe. Nie wpuścił byś kontrolera gazu i wentylacji do mieszkania? Przecież też chodzą raz w roku.
  • Odpowiedz
@hidden1967: wiem, że nieudolna pasta, ale somsiad (nie złodziej, uczciwy człowiek) stawia malutki dom i widzę jakie ma ilości materiałów to wierzę, że idzie bardzo tanio postawić dom do 70m2.
Pręty na ławę i wieniec ogarniesz do 2k z strzemionami.
płytki fundament - bloczki też z 2k wyjdą
Beton ława - 2,5k
Ocieplasz to EPS i walisz dysperbit - 1,5k ?
z 10 palet gazobetonu na zewnętrzne - 7k
Zaprawy, cementy
  • Odpowiedz
@bdg-bro: Tu się zgodzę że da się tanio jak kupujesz tylko materiały i własną robocizna ale wszystkiego nie dasz rady zrobić sam.
Sam buduje takie maleństwo niecałe 100m zabudowy użytkowe będzie ok 70m2.
Pręty na ławy 2,3k plus strzemiona ok 1k bo trochę ich idzie oczywiście gotowe.
Bloczki 2800
Beton na ławy 3500 8m3
Beton na chudziak 3800 też 8m3 że zbrojeniem rozproszonym
Xps 1700
Masa dwuskładnikowa PCI pecimor 3x30l ok
  • Odpowiedz
@GuliVerGut: też całkiem podobne maleństwo stawiam, mi SSZ zamknie się poniżej 200k, ale daje kilka rzeczy premium - xps 15cm oraz Thermano PIR na dach 10cm. Fundament materiał w moim wykonaniu:
- bloczki (3,5zł/szt.) - 4k z rozładunkiem
- zbrojenia natrzepałem po taniości z olx z różnych budów, koszty małe powiedzmy że łacznie 2,5k całość + 1,2k wszystkie strzemiona
- betony ława, wience, słupy i chudziak - 10k
- izolacja przeciwwodna
  • Odpowiedz
@bdg-bro: dzięki i również życzę powodzenia. Wydaje się że jest dobry czas na budowę wszystko mi przywożą na drugi dzień po zamówieniu. Ceny też przystępne. Dużo własnej pracy i będzie domek nowoczesny pachnący nowością w cenie kawalerki w starym bloku, oczywiście nie licząc działki.
  • Odpowiedz